Yüksek MS oranı

_-Alparslan-_

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler
Linkteki bilgisayarı araştırırken 1 tane yorumda ekranının 9ms olduğunu okudum.(Ekrandan bahsederken "144Hz ve 9ms"demiş üstüne basarak 9ms diye belirtmemiş)
Acaba doğruluk payı var mı?
Internette hiçbir bilgi bulamadım tepki süresi ile ilgili. 9ms oldukça fazla bir değer illa ki birilerinin gözüne çarpar ve yorum olarak yazardı.

9 ms laptop ekranı için normal bir değer. 2 tane gecikme süresi var. MPRT ve GTG, VA ve IPS panalde mprt sürelerini açıklayarak pazarlama stratejisi yapıyorlar. 1 ms mprt süresi olan bir monitörün 12-13 ms GTG süresi olabiliyor. Ayrıca 1 ms değerine ulaşmak için yazılım kullanıyorlar bu da çeşitli sorunlara neden olabiliyor, ghosting gibi.

Şuana kadar 3 tip monitör kullandım, diğer yolda onu da yazarım gelince.
60Hz 25Ms IPS laptop ekranı
75Hz 8Ms TN dandik monitör
75Hz 1Ms TN şuanki monitör
1.5 yıl kadar sadece laptop ekranını kullandım ve samimi söylüyorum ne masaüstünde gezmekten ne de oyun oynamaktan hiç keyif almadım. Sonra oyun oynarken o dandik monitörü takarak oynadım, akıcılık bayağı arttı, oyunları oynadığımı hissettim. Sonra şuanki monitörümü aldım, gerçekten hiçbir takılma vs. hissetmiyorum. Şimdi de kargoda bir tane 165Hz 0.5Ms var yolda, onu da yazarım deneyince. Sizin sorunuza gelince biraz da kişisel bir olay bence, benim tepki sürem ortalama 150Ms, ortalama insan tepki süresi 200-220Ms arası değişiyor, ondan kaynaklı bir hassaslığım olabilir.

9 ms laptop ekranı için normal bir değer. 2 tane gecikme süresi var. MPRT ve GTG, VA ve IPS panalde mprt sürelerini açıklayarak pazarlama stratejisi yapıyorlar. 1 ms mprt süresi olan bir monitörün 12-13 ms GTG süresi olabiliyor. Ayrıca 1 ms değerine ulaşmak için yazılım kullanıyorlar bu da çeşitli sorunlara neden olabiliyor, ghosting gibi.
Teşekkürler öncelikle. O zaman şey söyleyebilir miyiz bu 9ms GTG ve normal değerler?
Ve oyun vs oynanır değil mi bu ekranda sonuçta çok pahalı bir laptop

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı