Yüksek performans modu gerekli mi?

Emre.HS09

Decapat
Yeni bir laptop aldım alalı 1 ay oldu. Oyunlarda ısınıyor ve FPS sanki biraz düşük kalıyor. Güç seçeneklerinde performans modu ile dengeli mod arasında bir fark varmıdır.
Veya dengeli ye çekip şu gorseldeki gibi yapsam daha mı iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

366743

Performans modu ile dengeli arasında baya fark var yüksek FPS için onu performansa ayarla. Isı problemi her laptopun sorunu ona yapacak bir şey yok. Belki harici soğutu alarak bir nebze azalta bilirsin.

Daha iyi performans modunda kullanırsan oyunlarda sana yararı olur. pil ömrü modunda işlemcinin grafik kartı mevcutsa genelde onu kullanır. En iyisi Performans modunda kullanman bence.

Pil ayarlarından maksimum işlemci kullanımı gibi performansa yönelik ayarlar yaptınız mı ?

Pil ayarlarından maksimum işlemci kullanımı gibi performansa yönelik ayarlar yaptınız mı ?
Maksimum %95 de 100 yapmadım fazla ısınmasın diye. Daha dusursem çok kayıp olurmu yoksa iyi mi. İnternetten birkaç video izledim biraz ısı düştü şuanda Battlefield 1 de 1080P ve Low ayarlarda ısı 64-68 civarı 720P de düşüyor biraz ısı

Denetim masasındaki güç seçeneklerinden ayarlasan daha olabilir. Bu arada Nihai Performans modunu da açabilirsin fakat bilgisayar ısınıyorsa bunlar sana çok şey kazandırmaz. Vakumlu soğutucu alırsan daha rahat çalışır sistem.

Denetim masasındaki güç seçeneklerinden ayarlasan daha olabilir. Bu arada Nihai Performans modunu da açabilirsin fakat bilgisayar ısınıyorsa bunlar sana çok şey kazandırmaz. Vakumlu soğutucu alırsan daha rahat çalışır sistem.
Bir soğutucum var geçen sene aldım. Bulgaristan'da yaşıyorum 23 leva ( 70 TL falan). Eski laptopta biraz kullandım ama USB yi direk olarak laptopa geciriyordum belki o yüzden çok iyi soğutmuyordu ayrı bir adaptör ile prize taksam daha iyi soğutur mu? Boşta denedim baya iyi soğuttu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı