Yüksek Ping Sorunu ve İyileştirme Tavsiyeleri

Okanesma

Kilopat
Yer
Ankara ve Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550-A Gaming Anakart

Ryzen 5 5600 İşlemci

Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (KF432C16BB1A/16) 2x16 Ram Bellek

Kingston KC3000 M.2 SSD

Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu

Sharkoon Ss-Cool Zero 650W 80+ Gold Atx Güç Kaynağı

ThermalTake Core V71 Kasa
Meslek
Öğrenci + Elektronik Teknikeri
Dostlar herkese merhaba. Biliyorsunuz internetinizi kullanan ve ping yapan virüsler var. Bunlar sanırım başıma bela oldu. Yardımlarınızı bekliyorum. Sorunun kaynağını az çok buldum ancak çözümüyle ilgili hiç bir fikrim yok. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir kere sisteminize virüs bulaştıysa ve tahrip ettiyse o sisteme temiz bir UEFI(destekliyorsa) Windows 10 kurun. Daha sonra sürücülerinizi web sitelerinden donanım kimlikleri ile güncelleyin ve işletim sisteminizi sonuna kadar update edin. Kaspersky'a senelik 100 TL gibi komik bir rakam verin ve virüs derdinden kurtulun. Günlük 25 kuruşa falan geliyor. :)

Virus programı olarak çok güzel, sormadan herşeyi silen, hatta reklam virüslerini bile kendini silerek bilgisayardan silen bir program kullanıyorum. Çok memnunum. UEFI kurulum ile Win10 kurulu şu an anlattığınız gibi zaten bütün herşey yapılı. Sorun ne olursa olsun sonuçta program ne olursa olsun açık veriyor ve virüsü kapatmıyor. Bir çok program denedim tavsiye ettiğiniz de aralarında. Pingim çok yüksek ve böyle değilken neden böyle oldu. Demek istediğim aslında cmd ile yazılan kodlardan ping yaratan virüslerin bazılarını(varsa) buluyordu. Ancak o yöntemi unuttum ben.

Bunlar sisteme bulaşıp tahrip ettikten sonra silinmesinin pek bir anlamı yok açıkçası. Bu yüzden temiz kurulum yapmanızı önermiştim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı