Yüksek ping

mehmetkaratr50

Decapat
Merhabalar, ev internetim 35MB fiberden 100 MB fibere geçtim limit falan hiçbir şey yok ama buna rağmen ping sorunum oluyor. Download hızım 100-110 cıvarı, upload 8-8, 5. hız testi sayfasında ping değerim az görünse de aktif olarak CS:GO oyuncusuyum. Oyunda yüksek oluyor, yurt dışı serveri biliyorum fakat 35MB fiber kullanırken gece 1-6 arası 40-50 ping alırken şu an 70'in altını görmüyorum. Gündüzleri ise 100-110'un altına düşmüyor, bağlantım kablolu bu arada. Fikir tavsiye öneri verecek varsa 4 gözle bekliyorum.
Bu arada oturduğum ev sıfır dış hat yeni kablolar CAT 6 o yönde hiçbir problemim yok.
Ping değerimde şu an 02:28 saat 34 veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı internet sağlayıcı firmadan paket yükseltmesi yaptınız eğer doğru anladıysam. Bu konu hakkında firmayla görüşüp durumdan bahsettiniz mi hiç?

Genelde yüksek hıza geçince kablo direncinden midir nedir Ping'de bir yükselme olabiliyor. En basit örnek vereyim ADSL bağlantıdan VDSL'e yükseltince pingimde yükselme olmuştu benim tabii bakır kablolar için geçerli bu durum fiberde teknoloji farklı olduğu için internetin geldiği terminalde bir problem yoksa sorun olmuyor.

Merhabalar, ev internetim 35MB fiberden 100 MB fibere geçtim limit falan hiçbir şey yok ama buna rağmen ping sorunum oluyor. Download hızım 100-110 cıvarı, upload 8-8, 5. hız testi sayfasında ping değerim az görünse de aktif olarak CS:GO oyuncusuyum. Oyunda yüksek oluyor, yurt dışı serveri biliyorum fakat 35MB fiber kullanırken gece 1-6 arası 40-50 ping alırken şu an 70'in altını görmüyorum. Gündüzleri ise 100-110'un altına düşmüyor, bağlantım kablolu bu arada. Fikir tavsiye öneri verecek varsa 4 gözle bekliyorum.
Bu arada oturduğum ev sıfır dış hat yeni kablolar CAT 6 o yönde hiçbir problemim yok.

Aklıma gelen ilk şey büyük ihtimalle CGNAT arkasındasınız.
Recep ustam bu videoda ne olduğunu açıklıyor baştan sona izlerseniz anlayacağınızdan eminim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiber değil VDSL kullanıyorsunuz.
Santrale olan mesafeniz sebebi ile hattınızda hatalar meydana geliyor olabilir.

Geri
Yukarı