Yüksek RAM kullanım sorunu

Melone

Hectopat
Daha fazla  
1.5 ay önce topladığım bilgisayarımda ilk iki hafta RAM konusunda hiçbir problem yaşamadım. Son 1 aydır 16 GB RAM'in yarısını neredeyse hiç kullanamıyorum. Yani 8 GB RAM kullanımım varsa bunu 16 GB gösteriyor ve tabiri caizse makineyi ağlatıyor. Sanal bellek hiçbir şekilde kullanmıyorum normalde 16 GB yetiyor bana ama mecburen artık açmak zorunda kaldım zira sürekli uygulamalar çöküyor. Battlefront 2'yi açıyorum tam oyuna gireceğim RAM 11.3 GB'a geliyor ve oyun kendini kapatıyor direk. Belli bir sayıda uygulama açıcam diyelim 10-11 GB'ı gördüğü an uygulamalar çöküyor ya da bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Sorunu kısmen de olsa tespit edebildim ama çözemedim. Grafik Kartı'nın yazılımını kurduğum zaman sorun başlıyor ve hiçbir şekilde düzelmiyor. Bilgisayarı kurduktan sonra 2 hafta kadar sanal belleksiz rahat rahat kullandım ve böyle bir sorun yaşamadım. Son 1 aydır bu sorunu yaşamaktayım. Kullandığım RAM'ler 2x GSKILL Aegis 8 GB 3000Mhz @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama.png
    Ek Açıklama.png
    103,5 KB · Görüntüleme: 63
  • s.png
    s.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Anakartınızın BIOS'u güncel mi ?

Bir de RAM'lerin arasında birer boşluk var mı 4 slotsa DIMM soketiniz ?
O adımları tek tek denedim hiçbir hata sorun yok. Format atma, BIOS Versiyon değiştirme, RAM'leri tek tek deneme hepsini yaptım. Kısacası hepsinde yukarıda bahsettiğim sorun oluyor. Bu sorunun grafik kartı yazılımını yükledikten sonra olması bana çok anlamsız geliyor. :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı