Yüksek RAM Kullanımı Sorunu

PASHA2ADE

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bilgisayarım doğru dürüst program açık olmamasına rağmen %90 bellek kullanıyor. 2-3 dk sonra %97'lere çıkıp daha sonra takılıp donuyor. Bunun nedeni nedir, nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

5doYJj.jpg
Nq9kzO.jpg

Merhabalar,
Bilgisayarım doğru dürüst program açık olmamasına rağmen %90 bellek kullanıyor. 2-3 dk sonra %97'lere çıkıp daha sonra takılıp donuyor. Bunun nedeni nedir, nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 64535 Eki Görüntüle 64536

-Format atıldığında ve virüs taraması temiz çıktığı halde RAM ve CPU kullanımı kendiliğinden %75-90 a kadar aşırı artıyorsa; bu durum "windows update" hizmetinden kaynaklanıyor olabilir..
Windows Görev Yöneticini açın (ctrl+alt+delete) > işlemler > açılan pencerenin en alt kısmında "Tüm kullanıcıların işlemlerini göster" e tıklayıp seçiniz > işlemler bölümünde bellek kullanımını gözlemleyiniz en çok ve sürekli artan bir şekilde belleği kullanan svchost.exe ise (bu windowsun kendi işlem sisteminin uygulamasıdır, kesinlikle işlemini sonlandırmayın, ayrıca birden fazla da gözükmesinde de sorun değil); svchost.exe artarak aşırı bellek kullanıyorsa > üzerinde sağ tıklayınız > açılan küçük alt pencerede " hizmetlere git" tıklayın > hizmetler bölümünden svchost.exe 'in altında çalışan uygulamaları ve hizmetleri seçili olarak karşınıza çıkacak > bu hizmetleri altında "windows update" i seçip, sağ tıklayıp, "hizmeti durdur" a tıklayınız.. ve ram cpu kullanımı normale dönsün..
ben bu sorunumu böyle hallettim..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı