Yüksek RAM kullanımı

Benim boştayken ram & cpu kullanımım bunlar. Birkaç ayar yaptıktan sonra stabil bir hale getirdim. Widgetları ve Defender'ı devre dışı bıraktım. Bu sayede cpu kullanımım bir miktar düştü ve ram kullanımını ise 1-1.5 GB azalttım.
Screenshot_108.png

Benim görev yöneticisine baktığımda 4.5 7.0'a kadar çıkabiliyor siznki 3.0 da çok yüksek.

Benim boştayken RAM & CPU kullanımım bunlar. Birkaç ayar yaptıktan sonra stabil bir hale getirdim. Widgetları ve Defender'ı devre dışı bıraktım. Bu sayede CPU kullanımım bir miktar düştü ve RAM kullanımını ise 1-1.5 GB azalttım.

Hangi adımları uyguladınız.

Benim görev yöneticisine baktığımda 4.5 7.0'a kadar çıkabiliyor siznki 3.0 da çok yüksek.

Hangi adımları uyguladınız.
Widgetları ve Windows Defender'ı kullanmadığım için kapattım. Özellikle Widgetlar kullanmadığım halde çok fazla ram tüketiyordu. Windows Defender'ı ise gerek duymadığım için kapattım. Senelerdir gerek gezdiğim siteler gerekse de indirdiğim şeyleri bildiğimden dolayı güvenlik ile ilgili bir kaygım olmadığı için antivirüs programı kullanmıyorum. Sisteme boşa yük bindiriyorlar. Defender da sistem boştayken sürekli çok fazla ram yiyor. Sizin böyle bir kaygınız varsa kapatmanızı önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı