Yüksek Ryzen sistem toplama

demircaninanr

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 veya Ryzen 7 2700 X PC toplamayı düşünüyorum ama ekran kartı alamayacağım şu an fiyatları çok yüksek ve şu an kullandığım bilgisayardaki 1 GB ekran kartını o kasaya taksam sorun çıkarır mı? Çıkarırsa ne gibi bir sorun çıkarır? Bütçemin genişlemesini beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600 veya Ryzen 7 2700 X PC toplamayı düşünüyorum ama ekran kartı alamayacağım şu an fiyatları çok yüksek ve şu an kullandığım bilgisayardaki 1 GB ekran kartını o kasaya taksam sorun çıkarır mı? Çıkarırsa ne gibi bir sorun çıkarır? Bütçemin genişlemesini beklemeli miyim?
R5 3600 yerine çok daha ucuz ama aynı performans i5 10400F'i tavsiye ederim.

R5 3600 ATI Radeon HD 3650 kullanıyorum sorun yok sadece ekran kartının PCI-e slot olması gerekiyor.
ben de şuan atı radeon hd 6750 kullanıyorum ama pek bilgim yok zaten ilk defa pc toplamaya niyetlendim PCI-e slotunun olup olmadığını bilmediğim için şimdi forumlara baktım PCI-Express 2.1 16X olduğu yazıyo
Sorun çıkmaz. Bu arada yüksek olmamış sistemin haberin olsun. 5600 beklemen daha iyi olur.
bütçemin ona yeteceğini sanmıyorum ama teşekkür ederim bütçem uygun olursa almaya çalışırım
R5 3600 yerine çok daha ucuz ama aynı performans i5 10400F'i tavsiye ederim.
intel işlemciler hakkında bilgim yok son 1-2 ay içinde pc toplamaya karar verdim ama araştıracağım teşekkür ederim
Bir sorun çıkarmaz.
Fakat 5600 ya da 11. nesili beklemeniz daha iyi olur.
onlardan birini aldığım zaman yine de 1 gb ekran kartını kullanmam sorun çıkarmaz mı atı radeon hd 6750 ekran kartım var şuan

Son düzenleme:
Sorun yok hocam pcl e slotu varmış direkt tak çalıştır Windows 10 kuracaksan Windows Update senin için ekran kartı driverını indirecek yani Windows 10 desteği olmadığı yazıyorsa sitesinde sorun olacağını düşünme bunun dışında ekran kartını düşük performans olarak hesaplama eskiden kartım 1080p videoda donardı şimdileri 4K film açıp izletiyor işlemci güçlendiğinden herhalde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı