Yüksek sıcaklık

Furkan1461

Megapat
İşlemcim ve ekran kartım çok ısınıyor, sıcaklıklara baktım.
İşlemci min: 55 max: 96
Ekran kartı min: 57 max: 87
Normal midir? Bir sorun teşkil eder mi? Hava sıcaklıkları arttığı için olma olasılığı var mı? PC'de oyun oynuyorum. Boştayken sıcaklıklar düşük ve normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa düzgün şekilde hava alıp verebiliyormu yani fanlar yeterlimi ve doğru yönemi bakıyor.

Benim bildiğim kasanın fanları havayı, kasanın ön yüzünden alıp arka yüzünden çıkışını yaptıracak şekilde olmalılar yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Macun durumları nedir ? En son nezaman macun sürdünüz ?

Kasa düzgün şekilde hava alıp verebiliyormu yani fanlar yeterlimi ve doğru yönemi bakıyor.

Benim bildiğim kasanın fanları havayı, kasanın ön yüzünden alıp arka yüzünden çıkışını yaptıracak şekilde olmalılar yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Macun durumları nedir ? En son nezaman macun sürdünüz ?
Dedikleriniz masaüstü bilgisayarlar için geçerli laptop'dan bahsediliyor.
@Furkan1461 Fan temizliği ve Cooler Master marka nano termal macun değişimi yapın.

Değerler normal değil. Fanlar işlevlerini tam anlamıyla yerine getiremiyor veya termal macununuzu yenileme vaktiniz gelmiş olabilir. Fan çok tozlanmışsa temizliğini de yapmayı unutmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı