Yüksek sıcaklıkta kullanılan donanımlar ileride sıkıntı çıkarır mı?

Kazeef

Centipat
Teknoloji ile ilgili bir sorum var da ben bilgisayarımı 4 yıldır açmamıştım. MSI Afterburner ile bir yoklamak istediğimde 110 120 dereceleri işlemcim ve ekran kartım da gördüm. Intel Core 5 3.2 GHz ve AMD Radeon R7 240 ekran kartım var. Bu olaydan sonra termal macun işlemini ve temizleme işlemini hallettim. Bana teknik bilgisi olan biri donanımında sıkıntı yok dedi, ben sıcaklığa maruz bıraktığım için şimdilik bir şey olmamış olsa da gelecekte olma şansı var mıdır? Geçmişte bıraktığım için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli yüksek ısıda kullanmak parçalarınızın ömrünü düşürecektir. Isı problemini çözdüyseniz bundan sonra pek bir sıkıntı olmaz.

120 derece olması imkansız hocam, ya arkadaşın dediği gibi Fahrenheit'tir, ya da ısı sensörlerinde sorun vardır.

Hocam anlık 110 dereceyi gözümle gördüm sonrasında sıkıntıyı hallettim asıl sorun bundan sonra sıkıntı çıkma ihtimaliydi
Güncelleme yapayım, ekran kartımda 110 şlemcimde 100 dereceyi gözümle gördüm 2 hafta yükte kullandıktan sonra farkettiğim için 110 120 dedim. Asıl sorum problemi çözdüm çözememe rağmen yaptığım bu hata gelecekteki sorunlara yer açabilir mi ?
Uzun süre bu şekilde kullandiktan sonra sorunu hallettim donanımlarımda da bir sıkıntı çıkmadı peki gelecekte bu hata yüzünden hasar görme ihtimali var mı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı