Yüksek Sistem Gereksinimli Oyunlarda Hata Vermeden Atıyor

noob_user

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Sorunum başlıkta yazdığı gibi yüksek sistem gereksinimli oyunlarda hata vermeden atması. Rainbow Six Siege'de orta grafik ayarlarında 80-100 FPS alırken 5-10 dakika oynamam sonrasında bazen hata vermeden ve hiç takılmadan direkt masaüstüne atıyor bazen oyun takılıyor 5-6 saniye sonra "Oh no, it's crashed" hatası alıyorum ve masaüstüne atıyor bazen de oyun takılıyor ve hiçbir şekilde bilgisayara komut veremiyorum ancak kasanın üstündeki reset düğmesiyle masaüstüne dönebiliyorum. Just Cause 3 ve PUBG'de orta ayarlarda 50-60 FPS almama rağmen 5-10 dakika oyun sonrası hata vermeden masaüstüne atıyor. GTA 5'de de aynı şekilde yüksek ayarlarda 60 FPS almama rağmen masaüstüne atıyor ve "Grand theft auto 5 exited unexpectedly" hatası alıyorum. Nadiren de olsa bu oyunlarda "Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor." hatası alıyorum.
Bunun aksine FS 19, PES 19, Arma 3 ve daha düşük sistem gereksinimli oyunlarda bu hatalara hiç rastlamadım.
Windows güncellemelerini yaptım, chkdsk, sfc/scannow komutlarını kullandım, Memtest86 ile RAM'i test ettim, driverlerim güncel, bu oyunlarda işlemci sıcaklık değeri 60 ekran kartı sıcaklık değeri 70 civarı.
İşlemci: Ryzen R3 2200G
Ekran Kartı: Asus Cerberus GTX1050 TI
Anakart: Asus Prime B350M-A
RAM: Adata Xpg Gammix D10 8GB
Bilgisayarı satın alalı sadece 1 yıl oldu.
Eğer sorunlar devam ederse format atmak zaten aklımda. Ancak sorunları formatsız çözmenin yolunu bulmak için yardımlarınızı bekliyorum.
Edit: Konuyu düzenleyemediğim için buraya yazıyorum.
Başka konulara da göz attım ve sorunun PSU'da olabileceğini düşündüm. HWiNFO64 programını kullandım ve ortaya çıkan sonuç beni doğruladı:
Ekran Görüntüsü (22).png

Kullandığım Corsair Builder VS450 sanırım bu sorunlara neden oluyor. Halbuki bundan tam 1 sene önce böyle problemler hiç yoktu. Muhtemelen yeni PSU alacağım.
Ekran Görüntüsü (23).png

Sistemim bu şekilde hangi PSU 'yu önerirsiniz? 🙂

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı