Yüksek tuşlu klavyeye alışılır mı?

mionellessi

Decipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
İ5 12400F
8 yıl laptop kullandım, laptop klavyesinin tuşları çok alçaktı ve kullanmak çok kolaydı. Masaüstü PC'ye geçince Lenovo Legion K300 klavye satın aldım. Tuşlar ilk başta aşırı yüksek geldi ama 1 haftada hızlı ve hatasız yazmaya alıştım. Ama benim hayatta en zevk aldığım oyunlardan biri olan Haxball oyununda yön tuşları yüksek geldiği için çok zorlanıyorum. Yüksek tuşlarda milisaniyelik refleksler veremiyorum, zamanla alışır mıyım yoksa alçak tuşlu klavye mi almalıyım?

Alışırsın bence. Bene laptop kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum internet kafaye gidince ama alışılıyor ama biraz sürebilir.

Alışırsın bence. Bene laptop kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum internet kafaye gidince ama alışılıyor ama biraz sürebilir.
Laptop klavyesi çok rahatmış onu anladım, alışır mıyım bilemiyorum. Yüksek tuşluda yazarken daha çok odaklanmam gerekiyor, laptop klavyesine bakmadan çok hızlı yazabiliyordum...

8 yıl laptop kullandım, laptop klavyesinin tuşları çok alçaktı ve kullanmak çok kolaydı. Masaüstü PC'ye geçince Lenovo Legion K300 klavye satın aldım. Tuşlar ilk başta aşırı yüksek geldi ama 1 haftada hızlı ve hatasız yazmaya alıştım. Ama benim hayatta en zevk aldığım oyunlardan biri olan haxball oyununda yön tuşları yüksek geldiği için çok zorlanıyorum. Yüksek tuşlarda milisaniyelik refleksler veremiyorum, zamanla alışır mıyım yoksa alçak tuşlu klavye mi almalıyım?

O klavyenin aynısı bende var. Bence alışırsınız, o kadar da yüksek değil tuşlar. Uzun süre boyunca laptopa alıştığınızdan dolayı normaldir.

O klavyenin aynısı bende var. Bence alışırsınız, o kadar da yüksek değil tuşlar. Uzun süre boyunca laptopa alıştığınızdan dolayı normaldir.
6 yıl Iphone kullandıktan sonra Android telefon da çok tuhaf gelmişti, umarım alışırım bu klavyeye. Aslında klavye gerçekten çok güzel, tuşları size göre normal galiba ama bana çok yüksek geldi. Lenovo Z510 laptopumun klavyesi bayağı alçakmış o zaman, 1 milimetre falandı sanırım.

Zor olur ama alışırsınız sorun etmeyin.

Zor olur ama alışırsınız sorun etmeyin.
Teşekkür ederim.

O klavyenin yükseltme aparatının biri kırıldı, japon yapıştırıcı ile yapıştırdım çok sağlam oldu ama yine de yedeğini alsam iyi olurdu. Bir yerden bulabilir miyim acaba?

Edit: Klavyeye 2-3 gün öncesine kadar daha da alıştım, zamanla laptop klavyesi gibi rahat gelecek sanırım. 🤓

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.

O klavyenin yükseltme aparatının biri kırıldı, japon yapıştırıcı ile yapıştırdım çok sağlam oldu ama yine de yedeğini alsam iyi olurdu. Bir yerden bulabilir miyim acaba?

Edit: Klavyeye 2-3 gün öncesine kadar daha da alıştım, zamanla laptop klavyesi gibi rahat gelecek sanırım. 🤓
Hocam ben de 10 yıl boyunca laptop kullandım ve geçen yıl Temmuzda masaüstüne geçiş yapmıştım. 1 ay falan sürdü benim tamamen alışmam, şu an ise artık hızlı yazma olsun laptop klavyesini kullandığım gibi kullanabiliyorum fakat arada sırada yanlış tuşa bastığım oluyor. Laptop klavyesinde yanlış tuşa basma olayı pek yaşamıyordum.

Hocam ben de 10 yıl boyunca laptop kullandım ve geçen yıl Temmuzda masaüstüne geçiş yapmıştım. 1 ay falan sürdü benim tamamen alışmam, şu an ise artık hızlı yazma olsun laptop klavyesini kullandığım gibi kullanabiliyorum fakat arada sırada yanlış tuşa bastığım oluyor. Laptop klavyesinde yanlış tuşa basma olayı pek yaşamıyordum.
Ben de 1 ay geçtikten sonra tamamen alışmıştım, şu an laptop klavyesi gibi hızlı kullanabiliyorum. Ama bir sonraki klavyemi laptop klavyesi gibi alçak tuşlu alacağım, yüksek tuşluda bazen parmağım kayıyor tuşlardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı