Yükseltme için RAM vs SSD

Zahidss

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Kullandığım laptopta 4 GB RAM 1TB HDD var SSD yok.
Öncelikle birini yükseltmek istiyorum. Ya M.2 SSD alacağım ya da 4 GB RAM takviyesi yapacağım.
Hangisini yaparsam performans artışı daha çok olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle laptopun marka ve modelini verin. Desteklediği yere kadar tavsiye veririz. Ek olarak bütçeniz ne kadardır?
Asus Vivobook X505BP
Genellikle ne yapıyorsunuz? Yani oyun mu oynuyorsunuz yoksa ofis vb. işlerle mi uğraşıyorsunuz?
Genelde oyun oynuyorum.
M.2 SSD yerine SATA alıp. Bütçeyi de biraz arttırmayı düşünürsen ikisini de alabilirsin.

Şu anlık öncelik olarak birini alacağım. İleride RAM veya SSD hangisini almadıysam onu alacağım.
Ne için yükseleceksiniz? Oyun içinde RAM, günlük kulanım ve internette takılmak içinse SSD.
Oyun oynuyorum genellikle.
SSD tabi ki. Sisteminizi bilirsek daha rahat yorum yapabiliriz.
AMD A9
R5M420
1TB HDD
4GB RAM
M.2 SSD yerine SATA alıp. Bütçeyi de biraz arttırmayı düşünürsen ikisini de alabilirsin.

Laptopta CD ROM olmadığı için SATA SSD ile HDD'yi aynı anda kullanamıyorum. M.2 olması benim için daha iyi olur.
Öncelikle laptopun marka ve modelini verin. Desteklediği yere kadar tavsiye veririz. Ek olarak bütçeniz ne kadardır?
Bütçem 350 400 TL civarı
RAM yükseltmenizin yeterli olacağını düşünüyorum.
Eğer ram alırsam şu anki ramim CL13 1866mhz piyasada pek bulunmuyor. Farklı değerlerde ram taksam sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı