Yükseltme vidasının yuvası yalama oldu

CanMoran

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Cbs Operatörü
Merhaba, kasaya ana kartı takıyordum ve PCI-E slotunun arkasındaki vidayı sıkarken boşa döndüğünü fark ettim. Kasadaki yükseltme vidası yeri yükseltme vidasını tutmuyor, sürekli boşa dönüp duruyor. Ne yapabilirim acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, kasaya ana kartı takıyordum ve PCI-E slotunun arkasındaki vidayı sıkarken boşa döndüğünü fark ettim. Kasadaki yükseltme vidası yeri yükseltme vidasını tutmuyor, sürekli boşa dönüp duruyor. Ne yapabilirim acaba ?
Kasanın kutu içeriğinde yedekte yükseltme vidası olması gerekiyor.

Boşa dönüyor ama vida çıkmıyorsa öyle bırakın.

Yükseltme vidası boşa dönüyor yani sıkılmıyor. Başka vida ile değiştirdiğim ama yine sıkılmıyor.

Geri çıkartabiliyorum hatta çıkartıp öyle taktım sorun yok. Fakat tam PCI-E slotunun arkasında oldugu için kastırıp esnetmesinden korkuyorum. Ekran kartım MSI RX470 biraz ağır bir ekran kartı.

Geri çıkartabiliyorum hatta çıkartıp öyle taktım sorun yok. Fakat tam PCI-E slotunun arkasında oldugu için kastırıp esnetmesinden korkuyorum. Ekran kartım MSI RX470 biraz ağır bir ekran kartı.
Çok sorun olacağını sanmıyorum bu şekilde kullanabilirsiniz. İleride bir çaresine bakarsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı