Anakart yükseltme vidası yalama olmuş

Batwo

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox Series X - iPhone 13 White 128GB
Meslek
Satış Operasyon Uzmanı
Arkadaşlar dün yeni PC'mi topladım fakat kasaya zaten ATX için 6 tanesi takılı olarak geldi diğer 3 tanesinin montajını ben yapmaya çalıştım fakat sağ üstteki yükseltme vidası daha hiç denemeden bile yalama olmuş gibi dönmüyordu, oturmadı. 1 saat uğraştım ve sonunda pes ettim her şeyi denememe rağmen 8 adet ayak takılı bir tane eksik olması sıkıntı yaratır mı? Anakart gayet sağlam oturdu herhangi bir oynama söz konusu değil kasaya da temas etmiyor o bölgede aklıma takıldı ama sıkıntı yaratacağını söylüyorsanız eğer kasayı geri gönderip yenisini talep edeceğim. Ekran kartının vidası da sıktım ama dibe kadar gitmedi ama kartı sağlam tuttu görüntümü aldım BIOS'tan kontrollerim sonrası her şeyi de gördü hiçbir problem göremedim ne yapmamı önerirsiniz? Böyle kullanmaya devam etsem bir sıkıntı yaşamam herhalde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla yükseltme vidası gelir genellikle, onu kullanın. Ya da şundan alın.
Şöyle anlatayım vida da yalama olma söz konusu değil girdiği yer problem sağlam olan yerden vidayı söküp oraya takmaya çalıştım yine döndürmedi aynı vidayı diğer yükseltme boşluğuna takınca hemen oldu. İşin özü o yükseltme vidasını taktığımız boşlukta sorun var çözemedim hiçbir şekilde aklımada takılmadı değil.

Silikon olabilirde çıkıntı olabilir çünkü içeri hiç girmiyor. Çok acayip takıntı yaparım böyle şeyleri can sıkıyor yani genişleteceğim orayı ya da o şekilde silikon çekeceğim. İçeri iyice oturtup.

Bir daha kasanın gelmesini bekle et can sıkıyor gerçekten hepsiburada'dan aldım ürünü. İndirimden.
Anakart yerinden oynamıyor zaten sağlam monte ettim. Sistem açıldı hiçbir problem yok.

Bir direk iade hakkım var mı onu bir görüşeyim ürün açıldı sonuçta muhtemelen teknik servise göndermemi isteyecekler öyle olursa benim için daha sıkıntı bu kadar bekle üstüne sıfır ürün için bir daha bekle vs.

Geri
Yukarı