Yükseltmek için APU sistem almak mantıklı mı?

Bütçe
6000₺

cem samet

Hectopat
Daha fazla  
3 ay içinde bir bilgisayar alacağım. Bütçem yaklaşık 6000₺ olacak. Bildiğiniz gibi ekran kartlarında stok yok. Sizce APU sistem alıp sonradan ekran kartı dahil etmek mi yoksa hazır sistem almak mı?

Ekran kartı olmadan mi bütçe 6000 uoksa kartla beraber mi?
Ekran kartsız. Kartı daha sonradan ilave edeceğim dediğim gibi.
Bir arkadaşım kart dahil böyle bir sistem attı bana. Sizce böyle bir şey mi almalıyım yoksa dediğim gibi ilerde yükselteceğim bir apu sistem mi?

1615114593625.png

Bir arkadaşım kart dahil böyle bir sistem attı bana. Sizce böyle bir şey mi almalıyım yoksa dediğim gibi ileride yükselteceğim bir APU sistem mi?

10600k.
Z490-A PRO.
2x8 Patriot 3200MHz.
Samsung 870 EVO 500GB.
XPG Pylon 650W PSU.
MSI MAG Forge 100M.
3 ay için APU falan alınmaz.
UHD630 ile LoL, CS:GO Valorant oynarsınız 3 ay sonra istediğiniz kartı alırsınız.
Bir arkadaşım kart dahil böyle bir sistem attı bana. Sizce böyle bir şey mi almalıyım yoksa dediğim gibi ileride yükselteceğim bir APU sistem mi?

Uzak durun o sistemden dediğim sistemi alın.

3 ay içinde elime geçecek para bu kadar maalesef. Bende bir apu sistem alıp gelecek aylarda elime geçecek para ile ekran kartı dahil etmeyi düşünüyordum. Biliyorsunuz sistemlerin fiyatı sürekli yükseliyor.

APU işlemciler, 10100F,10600K ve 10400F'e kıyasla daha güçsüz, yani APU sisteme darboğaz olmadan daha güçsüz bir ekran kartı takalabilirsiniz ve ileriye dönük pek olmaz.

Geri
Yukarı