Yüz derimde kepeklenme var

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yüzümün derisinde bana anlamsız gelen bir kepeklenme var.
Kepeklenme mi desem yoksa yüzümde çıkan ölü deriler mi desem bilemedim.

1660984685344.png

Yukarıdaki resmin burun tarafında görülen beyaz beyaz şeylerden çık sık çıkıyor benim yüzümde de aynı bölgede.

Ölü deridir dedim, banyoda kese yaptım yüzüme, yine çıkmaya başladı.

Özellikle makine ile sakal-bıyık tıraşı olurken, bıyık kısmını keserken çok çıkıyor, kıllarla birlikte beliriyor yüzümde.

Yaşım 24, acaba yaşın ilerlemesiyle çıkan bir durum mudur merak ediyorum.

Nasıl düzelebilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
benimde var bundan aşırı kuruluktan oluyor sanırım.
Toplu taşıma kullanmıyorum, sen kullanıyor musun?
Gideceğim yer ne kadar uzaklıkta olursa olsun sürekl iyürüyerek gidiyorum.
Klostrofobim var.
Haliyle çok terli oluyorum, dudaklarımda falan deri çıkıyor, parmaklarımla yüzüme masaj yapınca o pullanmaları görebiliyorum net bir şekilde.

Toplu taşıma kullanmıyorum, sen kullanıyor musun?
Gideceğim yer ne kadar uzaklıkta olursa olsun sürekl iyürüyerek gidiyorum.
Klostrofobim var.
Haliyle çok terli oluyorum, dudaklarımda falan deri çıkıyor, parmaklarımla yüzüme masaj yapınca o pullanmaları görebiliyorum net bir şekilde.
Bende olabildiğince az toplu taşıma kullanıyorum ve aşırı terliyorum ter ile değilde bir yağ ile yağlarsak düzelebilir bence.

Bende de benzer durum var, yıllar önce doktora gittiğimde kepek şampuanı verip postalamıştı beni.
Burnumum üzerinde yağ tabakası oluşuyor, kulak kepçemin iç tarafında ölü deri gibi bir şey oluyor.
Saçımda ve kaşlarımda ise pullanma var.

Bu sorunlarımı kısmen Head&Shoulders Clinical Strength şampuanı çözüyor ama şampuanı düzenli kullanmayınca yine baş gösteriyor.
( Şampuan, kepek veya kaşınma gibi problemlerin önüne geçiyor)

Bende olabildiğince az toplu taşıma kullanıyorum ve aşırı terliyorum ter ile değil de bir yağ ile yağlarsak düzelebilir bence.

Ne kullan(ıyorsun)dın?

Arkadaş doğru teşhis vermiş. Gitmediğim cildiyeci kalmadı hepsi aynı teşhisi koydu. Belirli kremler ve şampuanlar ile bir müddet çözülebiliyor. Geçmiş olsun hocam.

Sen ne kullandın peki?

Burnumum üzerinde yağ tabakası oluşuyor, kulak kepçemin iç tarafında ölü deri gibi bir şey oluyor.
Saçımda ve kaşlarımda ise pullanma var.

Ayyyynıııısı var aynısı...
Kepçemin arkasında da, içinde de ölü deri gibi bir şey çıkıyor evet

O şampuan marketlerde satılıyor mu yoksa sipariş vermek mi gerekiyor?

Edit: İnternetten fiyatına baktım 400küsur TL yazıyor, hocam 400TL küsur şampuan mı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı