Yüzme Bilmemek

venslxrd

Hectopat
Daha fazla  
Bugün 3 arkadaşım havuza gidiyor. Beni de çağırdılar ancak ben gelemeyeceğimi, yüzme bilmediğimi söyledim. 16 yaşındayım ama hala yüzme bilmeyen biriyim. Yaklaşık 2 sene önce yüzme kursuna gittim ancak yine de öğrenemedim. Annem ve babam çok panik kişiliğe sahip oldukları için ne denize ne de havuza yolluyorlar. Babam kursa gittiğim halde öğrenemediğimi görünce benden umudunu kesti. Bugün 3 arkadaşım dediğim gibi havuza gidiyorlar, ben ise olduğum yerde oturuyorum. Ne yapabilirim, dostlar? Bana bir tavsiye verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün 3 arkadaşım havuza gidiyor. Beni de çağırdılar ancak ben gelemeyeceğimi, yüzme bilmediğimi söyledim. 16 yaşındayım ama hala yüzme bilmeyen biriyim. Yaklaşık 2 sene önce yüzme kursuna gittim ancak yine de öğrenemedim. Annem ve babam çok panik kişiliğe sahip oldukları için ne denize ne de havuza yolluyorlar. Babam kursa gittiğim halde öğrenemediğimi görünce benden umudunu kesti. Bugün 3 arkadaşım dediğim gibi havuza gidiyorlar, ben ise olduğum yerde oturuyorum. Ne yapabilirim, dostlar? Bana bir tavsiye verebilir misiniz?
Kendiniz öğrenmeniz lazım. Ben de çok geç öğrendim ama şu an çok iyi yüzebiliyorum. Aileniz korkuyorsa onların da gelmesini isteyin ve boyunuz yettiği yerde yüzmeye çalışın çaba sarfedin. Bir kez gitmeyle olmaz ama, haftanın belli günlerinde spor gibi düşünerek yapabilirsiniz.

Denize gittim ve 5 dakikada yüzmeyi rahatça suyun üstünde kalabilmeyi öğrendim.
Yüzme kursuna gitmişsiniz teknikleri biliyorsunuz fakat büyük ihtimalle kendinizi sıkıyorsunuz sadece rahat olun.

Ben yüzmeyi havuza gire gire öğrendim. Havuzun boyu yeterince derinse zaten yüzeyde kalkmak için kendi kendinize öğreniyorsunuz yüzmeyi. :)

Pandemiden önce her hafta havuza giden birisiydim. Hiçbir eğitim almadım ama çok iyi şekilde yüzüyorum. Gittikçe ve pratik yaptıkça öğrenebilirsiniz.

Ben ilk yüzme dersi aldığımda biliyorum deyip derin olan havuza atlayıp boğulmuştum. Hocalardan biri kurtarmıştı. Size tavsiyem bilmeden pek denemeyin. Çünkü deniz veya derin bir havuz şakası olacak şey değil. Etrafta sizi görmezlerse veya başınıza kötü bir şey gelirse çok büyük sıkıntılar çekebilirsiniz. Kurslara biraz daha gidin ve öğrenin derim. Aksi takdirde sıkıntı çekersiniz.

Bu arada 16 yaşındaki bir kişinin çoğu havuza boyu yetecektir. Havuzların derinlikleri @Rosselli dediği gibi yanında yazar. Boyunuza uygunsa direkt girin, en kötü ayakta durursunuz. Arkadaşlarla gidiyorsanız zaten maksat eğlenmek olacaktır.

Geri
Yukarı