Yüzüklerin Efendisi kitabı nasıldır?

Ben ilk LoTR sonra Hobbit okuyacağım sorun olur mu?
Ters olur biraz ama sorun olmaz o kadar. Hobbits daha önceyi anlatıyor çünkü. Bilbo Baggins'i anlatıyor. Hani kitabın başında okumuşsundur büyük seyahatimi yazmayı bitirdim diyordu yüzüğü bırakarak:) İşte o hikaye Hobbits kitabı.

Okumak istediğim bir seri. Set halinde alayım diyordum. Fiyata bir baktım 350 lira! Sırasıyla tek tek alınıp okunmaya değer.
Geçen hafta 8 kitap sipariş verdim.
• Silmarillion
• Hobbit
• Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
• Yüzüklerin Efendisi: İki Kule
• Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
• Gondolin'in Düşüşü
• Huri'nin Çocukları
• Beren ile Lúthien

Bunların hepsinin fiyatı 200 TL.

Eğer almayı siz veya bir başkası düşünürse tavsiyem olsun; Hepsiburada üzerinde "kitapcimsahaf34" isimli bir satıcı var. Silmarillion'u ve Yüzüklerin Efendisi kitaplarını ordan sipariş verdim geri kalan kitapları satıcısı Hepsiburada olan yerden aldım. Silmarillion'da sıkıntı yoktu fakat Yüzüklerin Efendisi'ni hem bir kitap eksik yollamışlar, bu yetmezmiş gibi bir de farklı bir kitap yollamışlar. Yani bir tane doğru kitap İki Kule geldi. Bugün de iadeye verdim zaten.

İade gerçekleşince Amazon üzerinden üç kitabı tekrar satın alacağım. Son tavsiyem, rahat okumak için Yüzüklerin Efendisi'ni tek cilt almanızı önermem. Çok güzel fakat ilk defa okurken zorluk yaşayabilirsiniz. Daha sonra alarak kütüphanenize eklemenizi önerebilirim.

Nasıldır'ı konu başlığından kaldırın bence. Ayıp sormak. Silmarilion, Hobbit, Hurin'in Çocukları ve Beren ile Luthien'i de tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı