Yüzümde dokunduğum yerde sivilce çıkıyor

yone1108

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, daha önce bir sivilce konusu açmıştım. Tedavi falan sormayacağım merak ettiğim bir olay var onu soracağım. Yüzümde pek sivilce yok azaldı çok şükür. Sorun şu mesela alnımda sivilce yoktu alnıma dokundum ertesi gün sivilce oldu dokunduğumda deri altında şişlik hissediyorum hafif acıyor çok bastırmıyorum ertesi sabah sivilce oluyor. Aynı olay çenemde de var. Yani kısaca dokunduğum yerde sivilce oluyor nedir bu?

Merhaba, daha önce bir sivilce konusu açmıştım. Tedavi falan sormayacağım merak ettiğim bir olay var onu soracağım. Yüzümde pek sivilce yok azaldı çok şükür. Sorun şu mesela alnımda sivilce yoktu alnıma dokundum ertesi gün sivilce oldu dokunduğumda deri altında şişlik hissediyorum hafif acıyor çok bastırmıyorum ertesi sabah sivilce oluyor. Aynı olay çenemde de var. Yani kısaca dokunduğum yerde sivilce oluyor nedir bu?
Elini yıka.

Hocam bu konuyu açarken hangi zeki arkadaş bu yorumu yapacak diye merak ederek açmıştım. Yorumunuz için teşekkürler sizden fazla yıkadığıma emin olabilirsiniz.
Bilerek yazmıştım :D

Bilemiyorum hocam. Suratınızı yıkayın. Dokunduğunuz her yer mi yoksa belli bölgelerde mi? İlk önce sorunun nerede olduğunu bulmak gerek. Kolunuza dokunduğunuzda sivilce çıkıyor mu?

Çıkacağını hissettiğiniz için dokunuyorsunuz. Normal bir şey sorun yaşıyorsanız doktora gözükün. Yaşınız kaç bilmiyorum ama ergenlikten olabilir.

Yüzünü atma ihtimalin var mı?

Bilerek yazmıştım :D

Bilemiyorum hocam. Suratınızı yıkayın.

Kusura bakmayın o zaman :) tepkimden ötürü. Suratımı 3 kere sabun ile yıkıyorum sabah uyanınca, öğlen ve akşam yatmadan önce yıkarken de elim yüzüme değdiği için yine aynı sorunu yaşıyorum :)
Çıkacağını hissettiğiniz için dokunuyorsunuz. Normal bir şey sorun yaşıyorsanız doktora gözükün. Yaşınız kaç bilmiyorum ama ergenlikten olabilir.

18 yaşındayım. Yani yüzüme dokunduğum gibi şişlik hissedip ertesi gün sivilce oluşması rahatsız ediyor. Doktora gözükeceğim ancak virüsten dolayı gidemiyorum.
Yüzünü atma ihtimalin var mı?

Nasıl yani?

Hocam bu konuyu açarken hangi zeki arkadaş bu yorumu yapacak diye merak ederek açmıştım. Yorumunuz için teşekkürler sizden fazla yıkadığıma emin olabilirsiniz.
Merhaba, vücudun yağlı bir vücut ise bunun olması genelde normal bir şey. Yağlı yemekleri azalt, saçların çok uzun olmasın, stres yapma, sivilceyi çok düşünme. Bunların çok etkisi var yağlı bir vücuda sahip birisi olarak söylüyorum.

Kusura bakmayın o zaman :) tepkimden ötürü. Suratımı 3 kere sabun ile yıkıyorum sabah uyanınca, öğlen ve akşam yatmadan önce yıkarken de elim yüzüme değdiği için yine aynı sorunu yaşıyorum :)

Ne kadar önem verirseniz o kadar daha çok çıkıyor bırakın salın kendi kendine çıksın insin bir şeyler yaşasın, suyla sabunla olacak işler değil bunlar. Senelerce çektim aylardır ilaç kullanıyorum.

Derinin altında bir sertlik olunca insanın eli gidiyor. Bir kez dokunduktan sonra zaten insan merakından bir daha elini çekememeye başlıyor. Neden olduğunu bilmemekle beraber bence sivilce oluşmakta ama sen elini dokunduğun için fark ediyorsun. Merakını öldürmeyi başarırsan ve ellemezsen zaten 2-3 gün içinde geçeceğini görürsün.

Geri
Yukarı