Yüzün yamuk olup olmadığı nasıl anlaşılır?

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Arka kamera ile kendimi çekince burnumun ve çenemin yamuk olduğunu fark ettim bu arka kamera yüzünden olabilir mi?

Benim de çenemde biraz yamukluk var. Yamuk gözüken çenemin olduğu taraf ile sakız çiğneyerek az biraz düzelttim belli olmuyor. Kameradan olabilir.

Mesela aynadan ve ön kameradan bakıyorum çenemde ve burnumda yamukluk yok ama arka kamerada çenem yamuk ve burnumda yamuk gözüküyor.

Asimetrik yüz normaldir hocam. Çeneden baktıysanız yemeği sadece bir tarafla çiğniyorsanız ondan dolayı da muhtemel. Ortodonti doktoruna görünmeniz gerekir.
Arkadaşa katılıyorum. Benimde çenemde sağ tarafa doğru kayıklık çıktı. Bende sadece bir tarafla yemek yiyordum. Ayriyeten kitlenmeler yaşıyordum. Bu sorunlar varsa Ortodontiye görünmenizi tavsiye ederim.

Aslında dışarıdan aynada olduğumuz gibi değil de, arka kamerada olduğumuz gibi görünüyormuşuz. Evrim Ağacının böyle bir videosu vardı, inceleyebilirsiniz.

Hocam arka kamera da insanların sizi gördüğü gibi göstermez. Bunun sebebi çok basit aslında, telefonun lensleri aşırı küçük ve açıya/mesafeye göre sürekli değişen bir şey, üstelik tek bir noktadan sizi görüyor ama bundan daha da önemlisi iki boyutlu bir görüntü çıkarıyor ortaya. Gerçek hayatta sizi görenler ise 3 boyutlu olarak görüyor, 2 farklı noktada olan gözünüzün görüntüyü birleştirmesi ile birlikte görüyor, kamera ne yapıyordu? Tek noktadan görüntü gösteriyordu. Yani internette çoğu kişinin dediğinin aksine gerçek görüntünüz arka kameranızdaki haliniz değildir. Mesela telefonunuzu çıkarın ve arka kamera ile yüzünüzü çekin, yamuk yumuk bir şey çıkacak, daha sonra biyometrik veya vesikalık bir fotoğrafınızı çıkarın ve ikisini karşılaştırın. biyometrik/vesikalık fotoğraf daha düzgün görünecektir çünkü onun lensi, çekim alanı ve çekim noktası daha büyük, bu sebeple insan gözüne daha yakın bir görüntü gösteriyor(gerçek haliniz biyometrik/vesikalık fotoğraftaki haliniz de değil, sonuçta o da 2 boyutlu). İnsan doğası gereği herkesin çenesi yüzü falan asimetrik yani yamuktur ama korkmayın o arka kamerada göründüğünüz kadar korkunç değil, gayet ufak ve göze batmayan şekildeler.

Yeni konular

Geri
Yukarı