Yukarıya sığmayan sıvı soğutucu ön panele nasıl takılır?

Ali Can35

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Trident Z Neo RGB CL16 (16-19-19-39) Alüminyum Soğutuculu 1.35V Dua
Ekran kartı
MSI Suprim X 3080 10G
Anakart
MPG B550 OYUN KENARINDA WIFI
İşlemci
AMD Ryzen 9 5900X On İki Çekirdek 3.70 GHz İşlemci
Merhaba arkadaşlar, sıvı sogutma aldım ve kasama montajını yaptım ama pompanın kapak kısmını taktıgımda fanlara sürttügünü görmekteyım fan kenarlarına daha doğrusu sıvı sogutma bu.
MSI MPG CoreLiquid K360 3x120mm ARGB fanlı sıvı soğutma sistemi kasam da bu XPG Battlecruiser. Bu sorunu nasıl cözebilirim, yardımcı olursanız sevinirim. Pompanın LCD üstündeki kapagını takmaya calıştıgımda zor giriyor, kenarı sürtüyor. Ön panele taksam sıgar mı bilgim yok, bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_0056.jpeg
    IMG_0056.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sıvı sogutma aldım ve kasama montajını yaptım ama pompanın kapak kısmını taktıgımda fanlara sürttügünü görmekteyım fan kenarlarına daha doğrusu sıvı sogutma bu.
MSI MPG CoreLiquid K360 3x120mm ARGB fanlı sıvı soğutma sistemi kasam da bu XPG Battlecruiser. Bu sorunu nasıl cözebilirim, yardımcı olursanız sevinirim. Pompanın LCD üstündeki kapagını takmaya calıştıgımda zor giriyor, kenarı sürtüyor. Ön panele taksam sıgar mı bilgim yok, bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Eğer ön taraf 3x120mm destekliyorsa radyatör fanlarını söküp ters takıp kasanın önüne montaj yapabilirsiniz.

Sıvı soğutmadaki yani radyatördeki fanları söküp ters çevirip tekrar monteleyeceksin radyatöre. daha sonra kasanın önündeki fanların arkasına montajlayacaksın.
şimdi o şekilde yaparsam bilgisayarda 1 adet egzoz fan kalmış olacak bu ısı değerlerini nasıl etkiler ve radyatörü dik konumda montajlamak ısıyı etkiliyor mu bir kaç kişi etkiledigini söylemekte.

Bunu biri bu şekilde yapmış bu şekilde montaj saglıklı olur mu 3 pompaya fan 3 de üste birde arkaya.

Dosya Ekleri

• F9FBCF19-18CD-4DEA-BEDF-48910FE49F54.jpeg
    F9FBCF19-18CD-4DEA-BEDF-48910FE49F54.jpeg
    149,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
şimdi o şekilde yaparsam bilgisayarda 1 adet egzoz fan kalmış olacak bu ısı değerlerini nasıl etkiler ve radyatörü dik konumda montajlamak ısıyı etkiliyor mu bir kaç kişi etkiledigini söylemekte.

Bunu biri bu şekilde yapmış bu şekilde montaj saglıklı olur mu 3 pompaya fan 3 de üste birde arkaya.
Bende önde 2 tane büyük fan arkada 1 egzoz var üstte hiç fan yok ama Ryzen 7 5800x3D işlemcim oyun oynarken 40-50 derece arası çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı