Yuki Casper 50CC motor A1 seviye ehliyetle kullanılır mı?

Askin12122

Centipat
Daha fazla  
Yuki Casper 50CC almak istiyorum ama 16 yaşındayım biraz araştırdım B sınıfı ehliyet istiyor. A1 ya da B1 ehliyet alıp kullansam olur mu? daha yüksek motorlar gördüm 125'lik A1 ehliyetle kullanılıyor yuki Casper B ehliyet diyor. Bir yardımci olursanız sevinirim.

Yuki Casper 50CC almak istiyorum ama 16 yaşındayım biraz araştırdım B sınıfı ehliyet istiyor. A1 ya da B1 ehliyet alıp kullansam olur mu? Daha yüksek motorlar gördüm 125'lik A1 ehliyetle kullanılıyor yuki Casper B ehliyet diyor. Bir yardımci olursanız sevinirim.

B ile kullanılır ama
A1 ehliyeti yeterli.

Yuki Casper 50CC almak istiyorum ama 16 yaşındayım biraz araştırdım b sınıfı ehliyet istiyor. A1 ya da B1 ehliyet alıp kullansam olur mu? Daha yüksek motorlar gördüm 125'lik A1 ehliyetle kullanılıyor yuki Casper b ehliyet diyor. Bir yardımci olursanız sevinirim.

Ruhsatta 49CC geçip motorlu bisiklet sınıfına giren araçları araba ehliyetiyle kullanabiliyorsun ve sigortadan muaf araçlar oldugu için pek önerilmiyor ben yaptırmaya çalıştıgımda yürürlülükte bunun bir geçerliligi olmadıgının sigorta yaptırsam dahi bir işe yaramadıgına dair birçok duyum aldım aklınızda bulunsun.

Aslında sadece B ile kullanamazsınız. B aldığınızda yasa gereği M ehliyet verildiği için ve bu motorlar L1e sınıfına girdiği için M tipi ehliyet ve üstü ile kullanılmalı. A1 ise A1 ve M tipi ehliyeti kapsıyor.

Geri
Yukarı