50CC motor yokuş çıkar mı?

Merhaba.
Mecidiyeköy-Beşiktaş arası işe gidip gelmek için 50 CC motor almayı düşünüyorum 110 kiloyum bulunduğum bölgede çok dik yokuşlar var motor çeker mi yokuşta bırakır mı?
Motorla ilgili tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
40-45 bin TL bandında da öneri yapabilirsiniz.

Seni zor taşır. Senin yerinde olsam 50 CC almazdım. Zaten gitmiyorlar. 250 CC ile bile adamakıllı hızlanarak rampa çıkamazsın. Keyif vermez. En azından 125 CC al. İdare eder seni.

80cc motorumda çok dik yokuşlarda 15 ile çıktım. Normal yokuşlarda 20-35 arasında çıkıyorum. 50cc değilde 80cc motor bakın. Caddelerden geçiyorsanız sizi idare eder. Yüksek devirde çok daha fazla yakıyor 110cc motorlara göre. Ben e5'e de çıktım 80cc ile ve çok kötü bir tecrübe. Kesinlikle çıkmayın.

80cc motorumda çok dik yokuşlarda 15 ile çıktım. Normal yokuşlarda 20-35 arasında çıkıyorum. 50cc değilde 80cc motor bakın. Caddelerden geçiyorsanız sizi idare eder. Yüksek devirde çok daha fazla yakıyor 110cc motorlara göre. Ben e5'e de çıktım 80cc ile ve çok kötü bir tecrübe. Kesinlikle çıkmayın.
Aslında önemli olan konu hızlı veya yavaş gitmesinden ziyade gitmesi ben biraz büyük olunca acaba yokuşlarda bırakır mı diye düşünüyorum daha önce tecrübe etmediğimden

125 CC kilonuza daha uygun olacaktır. 90-120kg bireyler için minimum 125CC öneriliyor hem sürüş hem de performans açısından. 50CC sizi taşıyamayabilir özellikle yokuşlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı