Yulaf Ezmesi Tarifi

Fotoğrafıni görünce bir hoş oldum. Nasil yiyorsunuz ya. Yenmez anlamında demiyorum, kabuğunu soyunca içini yiyebiliyorum ama kabuğuna dilimi deyince 😖

Tarif icin teşekkür ederim, spora geri döndüğümde kullanabilirim 👍
Meyveyi mi kastettin :) Valla onu ilk defa bugün denedim. Normalde benim tercihim çilek, muz ve karadut :)

Merhabalar. Spora tekrardan başlamamla birlikte eski beslenme düzenine döndüm ve sabah kahvaltısında tükettiğim yulaf ezmesi tarifini paylaşmak istedim.

Kilo almak istiyorum, alamıyorum diyen arkadaşlar bunun yanına 2-3 yumurta, kaşar, peynir, zeytin, 1-2 dilim ekmek ekleyip kahvaltı yaparsanız güzel bir kalori edersiniz. Kahvaltıyı düzgün yapmayan kilo alamaz. Bol bol öğün yapacaksınız.

Malzemeler:

• 1 su bardağı süt.
  • 1 su bardağı yulaf ezmesi.
  • 1 muz. Kararmış olursa daha iyi olur.
  • 1 çay kaşığı chia tohumu
  • Fındık, fıstık, ceviz.
  • Çilek ve farklı meyveler (zevkinize kalmış)
  • Bal, pekmez (zevkinize kalmış)

Evde chia tohumu kalmadığından, karadut bulamadığımdan ve çileğin de mevsimi geçtiğinden ben sadece şeftali, üzüm, muz kullandım. Normalde üzüm yerine karadut kullanıyorum ve efsane oluyor :) Meyve kısmı zevkinize kalmış. 1 muz içi için yeterli. Ben doğrayıp üstüne de atarım diyorsanız yarım muz daha koyabilirsiniz.

Eki Görüntüle 431679

Tarif:

Cezveye yulaf ezmesini ve sütü koyuyoruz. Muzu da içine atıp eziyoruz. Daha sonra en küçük gözde, en kısık ateşte karıştırarak pişiyoruz. Ortalama 10 dakika içinde kıvama geliyor. Kasemize döküp elde ne varsa süslüyoruz.

Daha sonra afiyetle tüketiyoruz. Uzun süre tok tutuyor ve daha dolu malzemeler kullandığınıza, besin değeri yüksek (protein, karbonhidrat) yenmesi kolay bir tarif yapıyorsunuz.

Eki Görüntüle 431681
Doğum günümde açılmış konu :D

Geri
Yukarı