Yumurta yerken midem bulanıyor, ne yapabilirim?

Esezdi

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Küçüklüğümden beri yumurtaya karşı bir mesafem var. Sucuklu yumurtayı rahatça yiyorum. Tavada da da bol ekmekle yiyebiliyorum yoksa midem bulanıyor. Ama şu haşlanmış yumurtayı burnumu kapasam dahi yiyemiyorum, midem bulanıyor. Diyete başlayacağım, bu sorun için az kalorili, sağlıklı bir yöntem önerecek var mı?

Küçüklüğümden beri yumurtaya karşı bir mesafem var. Sucuklu yumurtayı rahatça yiyorum. Tavada da da bol ekmekle yiyebiliyorum yoksa midem bulanıyor. Ama şu haşlanmış yumurtayı burnumu kapasam dahi yiyemiyorum, midem bulanıyor. Diyete başlayacağım, bu sorun için az kalorili, sağlıklı bir yöntem önerecek var mı?
Acı seviyorsanız acı atın üstüne sevmiyorsanız tuz katıp deneyin.

Ben ne zaman haşlanmış yumurta görsem teoride aslında doğmamış civciv ve tavuk dölü yediğimin farkına varıyorum. Bundan dolayı hiç bir zaman iştahla yiyemem. Tavada yapıldığında bile sarı kısım tam karışmadıysa sümüğümsü bir kıvamı oluyor bunu görür görmez direkt o kısmı ayırırım. Anlıyorum seni az çok.

Yumurta fazla haşlandığında çok kokar, daha az haşlayın özellikle sarısı yeşile dönmüşse geçmiş olsun, sarısı kayısı kıvamında olacak şekilde haşlamaya çalış. Baharatlar çok önemli. Tavsiyem tuz, az karabiber ve kekik. Ben çok az da zeytin yağı ekliyorum mükemmel oluyor.

Henüz yirmi yaşından küçükseniz. Yemeyin derim. Ve illa bir diyet programına da muhtaç değilsiniz. Çünkü genç iseniz porsiyonları küçültmek ve spor yapmak gayet yeterli olacaktır. Yemeyi yavaş yavaş da kesmeyin derim. Porsiyonlarınızı bir anda küçültün. İlk üç gün hafif açlık hissedebilirsiniz fakat sonrasında mideniz bu porsiyona alışır ve ıstüne çıktığı zaman şişkinlik hisse gelir. Böyleikle mideniz az yiyecekle doymayı öğrenir. Ve hergün düzenli yürüyüş yapar, ara sıra da spor salonuna giderseniz ilk ay fazlasıyla kilo verirsiniz. İlerleyen aylarda ise verdiğiniz kilo azalır ve bir noktadan sonra kilo vermeniz de gerekmez. (Nihayetinde bir diyetisyen değilim. Bu yalnızca bir öneriydi. Sizin sağlığınıza nasıl etki eder bilemem lakin bende bir sorun teşkil etmemişti.) Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı