Yunanca Öğrenmek

Yunanca gibi bir dille neden vakit harcıyorsunuz? Tavsiyem Almanca ya da İngilizce öğrenin. Önünüzde iş imkanı olabilir.
Kötü bir yaklaşım aslında. Sadece iş imkanı olarak bakmamak gerek. Yunanca, Antik bir dil. Mitoloji, Felsefe gibi alanlara yönelecek biri için olmazsa olmazdır. Aynı zamanda Türk Tarihini araştıran biri için hatta Avrupa Tarihini ve Genel Dünya Tarihini araştıran biri için de gerekli bir dil.

@Bir Matmazel, Türkiye'de yaşıyoruz, gerçekci konuşmak gerek. Bir Almanca ya da İngilizce etmeyecek bir dil.
İyi de o mantıkla bakınca bütün dünya için geçerli 3-4 dil olur o zaman. Arkadaşın dediğine katılıyorum, her dil için katılıyorum hatta. Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan. Ben sadece iş için bakıyorum o ayrı.

@Bir Matmazel, Türkiye'de yaşıyoruz, gerçekci konuşmak gerek. Bir Almanca ya da İngilizce etmeyecek bir dil.
Neye göre? Önemli olan bu. Tüm dünyaca önemli bir dil Yunanca. Siz olaya maddi boyutuyla baktığınız için böyle düşünüyorsunuz. Bugün Felsefe ve mitoloji alanında bilimsel çalışma yapmak isteyen biri için şart olan bir dil. Bakın bilse iyi olur demiyorum. Şart. Orta Asya'dan Avrupa içlerine göç eden Türklerin Tarihini, Avrupa'nın tarihini, İlkçağ tarihini, Iskit tarihini, Makedon Tarihini, Rus halkları ve Slav tarihini, Hristiyan Tarihini Yunanca bilmeden bilimsel sahada konuşamazsınız. Konuşsanız dahi dikkate alınmazsınız.

Bunu arkadaşa tavsiye olsun diye değil. Önemsiz, gereksiz dediğiniz için yazıyorum. Neye göre önemsiz bunu belirtin. Yoksa önemsiz felan değil, görüyorsunuz.

Geri
Yukarı