Yunanca Öğrenmek gereksiz mi?

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi. Yunanca öğrenmek istiyorum birkaç yıldır ve ancak şimdi nasip oldu öğrenebilmek. Bir mobil uygulamadan çalışıyorum şu an ve gayet de iyi gittiğimi düşünüyorum. Herhangi bir iş veya kariyer planım yok yunanca üzerine. Sizce gereksiz midir?

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi. Yunanca öğrenmek istiyorum birkaç yıldır ve ancak şimdi nasip oldu öğrenebilmek. Bir mobil uygulamadan çalışıyorum şu an ve gayet de iyi gittiğimi düşünüyorum. Herhangi bir iş veya kariyer planım yok Yunanca üzerine. Sizce gereksiz midir?

Yani Yunanca çok öğrenmek istiyorsan öğren. Ama Rusça öğrenmeni tavsiye ederim.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi. Yunanca öğrenmek istiyorum birkaç yıldır ve ancak şimdi nasip oldu öğrenebilmek. Bir mobil uygulamadan çalışıyorum şu an ve gayet de iyi gittiğimi düşünüyorum. Herhangi bir iş veya kariyer planım yok Yunanca üzerine. Sizce gereksiz midir?

Yunanca'dan daha farklı dilleri yönelmenizi tavsiye ederim Almanca İngilizce gibi ileride iş hayatınız içinde daha etkili olacağını düşünüyorum.

Kendi alfabesi olduğu için çok zaman alan ve uluslararası olarak pek kullanılmayan bir dil.

Yunanistan'da yaşamayı düşünmüyorsanız bence gereksiz olur.

İngilizce, Fransızca, İspanyolca gibi dilleri biliyorsanız neden olmasın? Ama bu dilleri öğrenmediyseniz önce bunları öğrenin. Yani biraz gereksiz gibi pek bir işinize yaramaz.

Ben işinize yarayacağını düşünmüyorum. Daha çok kullanan dillere yönelin bence.

Sizce gereksiz midir?
Yunanistan'a gidip yaşama planların yoksa; evet gereksiz. İngilizce bilmiyorsan Ulusal bir Dil olan ve işine daha çok yarayacak olan İngilizce ve Fransızca öğrenebilirsin. Almanca'da öğrenebilirsin, keyfine kalmış. Benim ilk tavsiyem İngilizce, Fransızca sonra isteğe bağlı olarak Almanca.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi. Yunanca öğrenmek istiyorum birkaç yıldır ve ancak şimdi nasip oldu öğrenebilmek. Bir mobil uygulamadan çalışıyorum şu an ve gayet de iyi gittiğimi düşünüyorum. Herhangi bir iş veya kariyer planım yok yunanca üzerine. Sizce gereksiz midir?
Bence evet. İngilizce üzerine uzmanlaşmanız veya İspanyolca, Fransızca veya Rusça gibi daha evrensel dillerle uğraşmanız çok daha faydanıza olur.

Yunanistan da yaşamak istiyorsanız gereklidir ancak düşünmüyorsanız bence gereksiz bir seçim olabilir tabii öğrenmek istiyorsanız sizin kararınız.

Geri
Yukarı