Yunanistan'dan vatandaşlık nasıl nasıl alınır?

Smaug8

Hectopat
Makaleler
1
Şu an üniversite okuyorum ve okul bitince Yunanistan'da bir süre yaşayıp oradan da başka bir ülkeye gitmeyi düşünüyorum. Gerekli evraklar nedir? Sadece Almanca ve İngilizce biliyorum bunları bilmem yeter mi? Yunanca öğrenmek şart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an üniversite okuyorum ve okul bitince Yunanistan'da bir süre yaşayıp oradan da başka bir ülkeye gitmeyi düşünüyorum. Gerekli evraklar nedir? Sadece Almanca ve İngilizce biliyorum bunları bilmem yeter mi? Yunanca öğrenmek şart mı?

Kimler Yunan Vatandaşı Olabilir?​

• Yunanistan'da 10 sene yaşanması durumunda Yunan vatandaşlığına başvuru yapılabiliyor.
  • Yunan vatandaşıyla evli olmak, Yunan vatandaşlığı için tek başına yeterli olmuyor. Evliliğinizin yetkili mercilerce gerçek bir evlilik olduğu doğrulanırsa eş durumundan vatandaşlık alabiliyorsunuz.
  • Yunanistan'da 5 yıldır yaşayan ebeveynlerin çocukları doğuştan Yunan vatandaşı oluyor.
  • Etnik kökeninin Yunan olduğunu kanıtlayan bireylere de, Yunanistan tarafından vatandaşlık hakkı veriliyor.
  • Yunanistan'da doğmuş olmak.
  • Yunanistan'a, minimum 300.000 Euro ile sermaye yatırım yapma yoluyla oturum izni almak.
  • Yunanistan'dan 300 bin Euro değerinde ev satın alındığı zaman 5 yıllık oturum izni alınıyor. Bu evin tapusu sizin üzerinize olduğu sürece, her 5 yılda bir bu oturma izni yenileniyor.
Vize için gerekli evraklar mı yoksa vatandaşlık için mi?
Kaynak: Yunan Vatandaşlığı

Yeni konular

Geri
Yukarı