Yurda yerleşemedim

burka897

Hectopat
Eskişehir Osmangazi Üniversitesine başlıyorum pazartesi günü ama kalacak yer işini çözemedim. 452. yedekten başladım önce 332 sonra 282ye geriledi. 1 aydan önce çıkacağını düşünmüyorum o zamana kadar nerede konaklayabilirim özel yurt veya apart tarzı yerler yıllık taahhüt yaptıkları için onlardan da ümidim yok. Bana öğretmenevleri veya misafirhane gibi yerler önerdi bir tanıdığım ama ücretlendirmeleri nasıldır hiç bilmiyorum bilgisi olan özellikle Eskişehirli arkadaşlar varsa ve aydınlatırsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskişehir Osmangazi Üniversitesine başlıyorum pazartesi günü ama kalacak yer işini çözemedim. 452. yedekten başladım önce 332 sonra 282ye geriledi. 1 aydan önce çıkacağını düşünmüyorum o zamana kadar nerede konaklayabilirim özel yurt veya apart tarzı yerler yıllık taahhüt yaptıkları için onlardan da ümidim yok. Bana öğretmenevleri veya misafirhane gibi yerler önerdi bir tanıdığım ama ücretlendirmeleri nasıldır hiç bilmiyorum bilgisi olan özellikle Eskişehirli arkadaşlar varsa ve aydınlatırsa çok mutlu olurum.
Ben Eskişehirli değilim ama bence uygundur sonucta Eskişehir Türkiye'nin en öğrenci dostu şehirlerden biri.

Dostum belli bir devamsızlık hakkın var derslerde. Genelde bu 1 ay falan oluyor. Yani her dersten 4 kere derse girmemezlik yapabiliyorsun. Okul açılmasından 2 hatta 3 hafta sonra gidersin okula. O vakte kadar çıkmış olur yurt.

Benim kazandığım üniversite Konya Beyşehirdeydi. Yurt çıkana kadar indirimli fiyattan öğretmen evinde kalmıştık belki orda da öyle bir indirim yapıyorlardır.

Pansiyonda da geçici olarak kalabilirsiniz. Benim arkadaşım da bu pazartesiye kadar açıktaydı, yurt çıkana kadar otelde kaldı.

Dostum belli bir devamsızlık hakkın var derslerde. Genelde bu 1 ay falan oluyor. Yani her dersten 4 kere derse girmemezlik yapabiliyorsun. Okul açılmasından 2 hatta 3 hafta sonra gidersin okula. O vakte kadar çıkmış olur yurt.
Ya ben bu yıl hazırlıktayım.Daha hiçbir bilgi yok devamsızlık hakkında sanırım belirli bir yüzdesine girmek zorunluymuş bunu da danışmanlar sanırım hesaplayıp bildireceklermiş ama ne zaman yaparlar bilinmez.Şöyle 1-2 hafta gitmesem ciddi etkiler mi acaba devamsızlık haklarımı zaten 2şer gününe evden katılacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı