Yurt dışı Amazon'dan akraba aracılığı ile PS5 alınca gümrükte ne olur?

Mr.ToTh

Hectopat
Yakın zamanda Hollanda Amazon'dan PS5 satın alacağım (teslimat adresi Hollanda) ve ürünü bir akrabam Türkiye'ye getirecek. Sipariş verirken teslimat adresini Hollanda ve alıcı kişinin adını onların adını yapacağım. Fatura adresi olarak ise Türkiye ve adı da kendi adım yapacağım. ("Tax free"den yararlanabilmek için) Bu durumda akrabam PS5'i gümrükten geçirmekte sorun yaşar mı? (fatura benim üzerime olduğu için) veya "tax free" den yararlanabilir mi? Eğer ki bu şekilde yaptığımda bir sorun çıkacak ise ne yapmam gerekir?
Bir de;
Yanına oradan alınan 1 adet dualsense ve 1 adet charging station eklese sorun çıkar mı? Gümrükten rahat geçer mi? (total olarak 1 adet ps5 1 adet dualsense ve 1 adet charging station) Kişisel kullanım olarak belirtirse.

Kutularını atması lazım. Hepsini çantaya koyar ve kendisi kullanıyormuş gibi getirir.
Anladım hocam, fakat bazıları 1 tane ps5 sorunsuz getirebiliyor demiş. Yani öyle olması lazım kendisi de getirse kutulu getirebilir. Kutusunu atarsa eğer ki bir gün garantiye gönderme ihtimalim olursa benim için sıkıntı olur. Kutusuz getirmesini istemiyorum o yüzden.

Geri
Yukarı