Yurt dışı cihaz hacklendi ve arama dinlendi

Makaleler
3
Daha fazla  
Olay bugün 6 sularında oldu, Avusturya'da oturan arkadaşım beni Whatsapp ile aradı (ben öyle sanıyordum.), arayan numara Rus numarası idi, +7 ile başlıyor. Arkadaşımın numarası ise +43 ile.
Şöyle oldu, WP üzerinden bir numara beni aradı, +7 ile başlıyordu. Ve ayrıca ayı fotoğrafı vardı. Kayıtlı değildi bende açtım direkt, ardından Avusturya'da (+43 ile başlıyor.) yaşayan arkadaşım açtı, işte konuştuk falan, numara kayıtlı değildi ve o an +7'nin Rus numarası olduğu aklıma gelmedi, neyse konuştuk kapattık. Eve döndüm ve arkadaşımın numarasına baktım, kayıtlıydı, ve +43 ile başladığını gördüğüm an başımdan kaynar sular döküldü.
Konuşma önemli olmasa da dinlenmiş, sizlere daha iyi anlamanız için görsel içerikleri bırakıyorum. Ve arayan Rus numarasını tekrar aradığımda telesekreter çıktı.

1664647848348.png

Son görüşmemiz en üstteki 2 dakika 19 saniye sürdü.

1664647914727.png

Arayan Rus numarası 2 dakika 19 saniye sürdü. Arkadaşımın numarası +43 ile başlıyor ancak ben fark etmedim.

1664648074624.png

Çağrı telefonumda gözükmüyor.
Kısacası telefonum dinlenmiş, arkadaşım beni normal SIM ile aradı, ancak ben aramayı WP'den açtım. Sorun nedir?
Bu güvenlik açığı neden dolayı kaynaklanıyor ve telefonumda mı sorun? Yoksa SIM kartımda mı?
Arama WP değil, şebeke üzerinden yapıldı, arkadaşımın telefonu tuşlu ve ayrıca WP desteği yok. WP'yi tabletinden kullanıyor. Ancak benim konuştuğum numara ise WP yani şebeke ile bağlı değil.

1664649182560.png

Son düzenleme:
WhatsApp'tan arandıysanız SIM kartla alakası yoktur diye düşünüyorum.

O beni şebeke üzerinden +43 ile aradı ben ise aynı aramayı wp üzerinden +7 olarak gördüm ve açıp konuştum.

Yüklediğin uygulamaları kontrol et ve dr web uygulaması ile virüs taraması yap.

Hiçbir yabancı uygulama yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay bugün 6 sularında oldu, Avusturya'da oturan arkadaşım beni WhatsApp ile aradı (ben öyle sanıyordum.), arayan numara Rus numarası idi, +7 ile başlıyor. Arkadaşımın numarası ise +43 ile.
Şöyle oldu, wp üzerinden bir numara beni aradı, +7 ile başlıyordu. Ve ayrıca ayı fotoğrafı vardı. Kayıtlı değildi bende açtım direkt, ardından Avusturya'da (+43 ile başlıyor.) Yaşayan arkadaşım açtı, işte konuştuk falan, numara kayıtlı değildi ve o an +7'nin Rus numarası olduğu aklıma gelmedi, neyse konuştuk kapattık. Eve döndüm ve arkadaşımın numarasına baktım, kayıtlıydı, ve +43 ile başladığını gördüğüm an başımdan kaynar sular döküldü.
Konuşma önemli olmasa da dinlenmiş, sizlere daha iyi anlamanız için görsel içerikleri bırakıyorum. Ve arayan Rus numarasını tekrar aradığımda telesekreter çıktı.

Eki Görüntüle 1533100

Eki Görüntüle 1533102
Arayan Rus numarası 2 dakika 19 saniye sürdü. Arkadaşımın numarası +43 ile başlıyor ancak ben fark etmedim.

Eki Görüntüle 1533105
Kısacası telefonum dinlenmiş, arkadaşım beni normal SIM ile aradı, ancak ben aramayı Wp'den açtım. Sorun nedir?
Bu güvenlik açığı neden dolayı kaynaklanıyor ve telefonumda mı sorun? Yoksa SIM kartımda mı?

Bence arkadaşın seni ararken bir VPN filan kullanıyordu arama internet bağlantısı üzerinden yapıldığı için numara farklı görünüyordu.
Dinleme vs olacağını sanmıyorum.

Bence arkadaşın seni ararken bir VPN filan kullanıyordu arama internet bağlantısı üzerinden yapıldığı için numara farklı görünüyordu.
Dinleme vs olacağını sanmıyorum.
Arama internet değil, şebeke üzerinden yapıldı. Yapılan telefon tuşlu ve WP desteği bulunmuyor.

Olay bugün 6 sularında oldu, Avusturya'da oturan arkadaşım beni WhatsApp ile aradı (ben öyle sanıyordum.), arayan numara Rus numarası idi, +7 ile başlıyor. Arkadaşımın numarası ise +43 ile.
Şöyle oldu, wp üzerinden bir numara beni aradı, +7 ile başlıyordu. Ve ayrıca ayı fotoğrafı vardı. Kayıtlı değildi bende açtım direkt, ardından Avusturya'da (+43 ile başlıyor.) Yaşayan arkadaşım açtı, işte konuştuk falan, numara kayıtlı değildi ve o an +7'nin Rus numarası olduğu aklıma gelmedi, neyse konuştuk kapattık. Eve döndüm ve arkadaşımın numarasına baktım, kayıtlıydı, ve +43 ile başladığını gördüğüm an başımdan kaynar sular döküldü.

Eki Görüntüle 1533100

Eki Görüntüle 1533102

Eki Görüntüle 1533105
Kısacası telefonum dinlenmiş, arkadaşım beni normal SIM ile aradı, ancak ben aramayı Wp'den açtım. Sorun nedir?

Kimden aldıysan ona götür yapamam diyorsa bir telefon tamircisi veya telefondan anlayan birisi şart formatla düzeleceğini zannetmiyorum.

Eki Görüntüle 1533100

Eki Görüntüle 1533102

Eki Görüntüle 1533105
Arama wp değil, şebeke üzerinden yapıldı, arkadaşımın telefonu tuşlu ve ayrıca wp desteği yok. Wp'yi tabletinden kullanıyor. Ancak benim konuştuğum numara ise wp yani şebeke ile bağlı değil.

Türkiye üzerinden Rus numarası tarafından aranmışsınız konuşmalarınızın dinlendiğini düşünüyorsanız savcılığa başvurabilirsiniz ama yurt dışında ise o iş biraz zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı