Yurt dışı cihazı Türkiye'de açtırmak için pasaport gerekli mi?

@sancarsavas anlamamak için size para mı ödüyorlar? Adam zaten kendi pasaportuna ileride e-devlet üzerinden kayıt ettirecek. Ama merak ettiği şey ilk başta alırken kendi pasaportumla mı almam gerekiyor diye soruyor. Bilmediğiniz konularda yorum yapıp milleti yanlış yönlendirmeyin :D
:) Aramızdaki tartışmayı kenara bırakıyorum. Bence burada kayıt yapıldıktan sonra 2 ya da 3 kaç ise artık o hat ile kullanılma zorunluluğu çok saçma. Tabi eğer bunu doğru biliyorsam. Telefonun sahibi belki sıkıldı ya da başka model beğendi buna biraz mecbur ediliyor. Tabi doğru biliyorsam

@osmnkya0 o fiyat çok fazla. Bizzat Irak'ta Iphone 12 Pro Max 128 GB 15.500 ₺ falan, tabi git gel 1k'da masraf gidiyor.

Ama şöyle ki çevrede, Letgo'da falan araştırın, 15.458 ₺'den daha uyguna bulabilirsiniz, sırf amazon sitesinde satıldığı için fazla fiyat çekiyorlar.

@sancarsavas evet, 3 yıl boyunca o telefon kimin adına kayıtlıysa takılı hat da o kişinin adına olmak zorunda. Bunun da çözümü şöyle; 200-300 ₺ ödeyerek hattı pasaport sahibinin üzerine aldırıyorlar, tabi burada güven çok önemli. Biraz uzun mesele burada anlatmaya ellerim yoruluyor :D

@JohnConstantine Hocam bir de benim pasaportumla yurt dışına hiç giriş çıkış yapılmadı yani tertemiz hayatımda hiç yurt dışına çıkmadım bu emniyet ve kolluk güçleri için sorun olmaz değil mi ?

@FrankMorris yani ben 50 defa yurtdışına çıktım, hatta pasaportumda bir adet Iphone kayıtlı ama sisteme düşmediler sadece pasaport üzerine yazıyla yazdılar. Ama hala bir sorunla karşılaşmadım.

1681928298610.jpeg

@osmnkya0 o fiyat çok fazla. Bizzat Irak'ta iPhone 12 Pro Max 128 GB 15.500 ₺ falan, tabii git gel 1K'da masraf gidiyor.

Ama şöyle ki çevrede, Letgo'da falan araştırın, 15.458 ₺'den daha uyguna bulabilirsiniz, sırf Amazon sitesinde satıldığı için fazla fiyat çekiyorlar.

@sancarsavas evet, 3 yıl boyunca o telefon kimin adına kayıtlıysa takılı hat da o kişinin adına olmak zorunda. Bunun da çözümü şöyle; 200-300 ₺ ödeyerek hattı pasaport sahibinin üzerine aldırıyorlar, tabii burada güven çok önemli. Biraz uzun mesele burada anlatmaya ellerim yoruluyor :D

Teşekkürler yanıtınız için, peki iPhone 12 önerir misiniz? Düşük kalıyor diye iPhone 11 almayacağım. Yani aldığım cihaz 1-2 yıl daha güncelleme alsın istiyorum ama çok param da yok :D sırf 12 Mini'ye bile baktım da boyutu çok küçük geldi gözüme.

Yeni konular

Geri
Yukarı