Yurt dışı eğitim düşüncesi

warofthe

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda 2 yıllık bir bölüm okuyorum (lojistik) ve son senem okul bittikten sonra yurt dışına gitmek gibi bir düşüncem var ama gezi amaçlı değil daha çok orada çalışmak amaçlı belki de orada üniversiteye gitmek bile olabilir. Daha sonra tekrardan Türkiye'ye geleceğim. Tabi öncelikli amacım İngilizce öğrenmek ve para biriktirmek. Böyle bir şey mümkün mü nasıl bir yol izlemeliyim sizce? (Çifte vatandaşlığım var Bulgaristan'dan bir faydası olur mu bilmem.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda 2 yıllık bir bölüm okuyorum (lojistik) ve son senem okul bittikten sonra yurt dışına gitmek gibi bir düşüncem var ama gezi amaçlı değil daha çok orada çalışmak amaçlı belki de orada üniversiteye gitmek bile olabilir. Daha sonra tekrardan Türkiye'ye geleceğim. Tabi öncelikli amacım İngilizce öğrenmek ve para biriktirmek. Böyle bir şey mümkün mü nasıl bir yol izlemeliyim sizce? (Çifte vatandaşlığım var Bulgaristan'dan bir faydası olur mu bilmem.)
Benim bildiğim kadarıyla gideceğin ülke abd almanya gibi büyük devletlere yerleşmen için vatandaşlığın olması vatandaşlıkta yeşil kart çıkarsa şansına öyle veriliyor veya bazı şartları var araştırırsan öğrenirsin de gideceğin ülkede çalışmak için ilk önce vatanadaşlık lazım ona göre hareket etmen doğru olur.Bu arada benim de kafamda böyle bir fikir var hadi hayırlısı...

Yaklaşık 10-15 bin TL vererek work and travel için Amerika'ya gidebilirsin. 3 aylık sürede bu paranın tamamını amorti edebilirsin, daha fazla biriktirebilen de var. İşine ve harcamalarına göre değişir. Eğer peşin 15 bin TL verebilirim diyorsan en mantıklı seçenek budur. Araştır derim.

Yaklaşık 10-15 bin TL vererek work and travel için Amerika'ya gidebilirsin. 3 aylık sürede bu paranın tamamını amorti edebilirsin, daha fazla biriktirebilen de var. İşine ve harcamalarına göre değişir. Eğer peşin 15 bin TL verebilirim diyorsan en mantıklı seçenek budur. Araştır derim.
Aaa evet aklımdan çıkmış o kusuruma bakmayın work and travel de yurt dışında staja benzeyen bir yöntemdir.Hem İngilizceni geliştirirsin hem de geçimini sağlarsın

O kadar para verebilirim teşekkür ederim, araştırıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı