Yurt dışı iPhone 13 Pro almak

Makaleler
1
Yer
Antalya
Merhaba arkadaşlar. Babam yurt dışında gidip geliyor sürekli pasaportu var. Türkiye'de sahibinden üzerinde 18 bin lira civarlarında 13 Pro satışları oluyor sıfır %100 pil sağlıklı cihazlar sıfıra yakın. Ben bu cihazı alıp babamın üstüne kayıt ettirebilir miyiz burada? Şu anda babam yurt dışında 1 hafta içerisinde Türkiye'ye gelecek. Kullandığım telefon hattı babamın üzerine. Yapılabilir mi böyle bir şey? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Babam yurt dışında gidip geliyor sürekli pasaportu var. Türkiye'de sahibinden üzerinde 18 bin lira civarlarında 13 Pro satışları oluyor sıfır %100 pil sağlıklı cihazlar sıfıra yakın. Ben bu cihazı alıp babamın üstüne kayıt ettirebilir miyiz burada? Şu anda babam yurt dışında 1 hafta içerisinde Türkiye'ye gelecek. Kullandığım telefon hattı babamın üzerine. Yapılabilir mi böyle bir şey? Şimdiden teşekkürler.

Sahibinden sitesinde yurt dışı cihaz satanlara güvenmiyorum sahte çıkma olasılığı çok yüksek.

Temiz cihazsa alınır. Garanti ve 3 yıl sadece babanızın hattını kullanma dezavantajı var.
Zaten yıllardır kullandığım hat babamın üstüne o yüzden bir sorun olacağını zannetmiyorum. Numara değişikliği gibi bir planım da yok. Dediğiniz gibi tek garanti dezavantajı var benim için

Sahibinden sitesinde yurt dışı cihaz satanlara güvenmiyorum sahte çıkma olasılığı çok yüksek.
Sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Belirleyici unsurlar var mı?

Evet yaptırabilirsin.

Sahte mümkün değil ama tamir görmüş vs. olabilir iyi kontrol etmek lazım.
Şuanki kullandığım Iphone XR'ı Sahibinden üzerinden almıştım. Cihazı görerek aldım ve telefona 3uTools programını bağlayarak değişen parça var mı yok mu kontrol etmiştim. Tekrardan öyle yapabilirim alacakken.

Sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Belirleyici unsurlar var mı?

Onu anlamak imkansız ancak elinizde bakarsanız anlarsınız mesela Instagram'da bir video görmüştüm yurt dışı cihaz diye almış ama sahte çıkmış kamera lens kısımlarına kağıt yerleştirip lens takmışlar gibi gibi.

Onu anlamak imkansız ancak elinizde bakarsanız anlarsınız mesela Instagram'da bir video görmüştüm yurt dışı cihaz diye almış ama sahte çıkmış kamera lens kısımlarına kağıt yerleştirip lens takmışlar gibi gibi.
Kör bile koklayarak sahte ile gerçek iphone telefonu ayırt edebilir. Androidler ile karıştırdın galiba.

Dostum oraya orijinal iphone resmi koysa replika satsa ruhun bile duymaz?

Zaten oturduğum bölgede alacağım bizzat gidip elimle ve bilgisayarda 3uTools programıyla test edeceğim.

Geri
Yukarı