Yurt dışı iPhone 15 Pro Max ne zaman satılmalı?

torun282737

Femtopat
Daha fazla  
Selam.
Elimde yurt dışı iPhone 15 Pro Max 256 GB cihaz var satmayı düşünüyorum. Şimdi mi satmalıyım yoksa daha sonra mı satayım? Değerlenir mi yoksa tam tersi elimde mi kalır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, iPhone alış satışıyla uzun zamandır uğraşıyorum. IPhone'lar altın bilezik gibi. Demem o ki elinizde kalma gibi bir durum olmaz aksine fiyatı yükselir. iPhone 11'i 11 bin TL'ye almış 15 bin TL'ye satmıştım, şu an 22-25 arası.

Birim olarak artmış gözükebilir fakat para birimindeki değer kaybına göre hesaplanırsa kâr yaptırmaz.

Üretimi durmuş bir ürünün sıfır fiyatı üzerinden yorum yapmak pek mantıklı değil.

Fark etmiyor, iPhone piyasası böyle devam eder. iPhone 15'in üretimi de kısa zamanda durmayacak zaten.

Arkadaşlar, yanlışsam düzeltin, yurt dışı cihaza yıl sonu gelen fahiş kaydettirme ücretleri ürünün satış fiyatına olumsuz yansımaz mı? O döneme kadar ürünün fiyat farkı da dolar bazında değil Türk lirası olarak artacağı için herhangi bir kâr edilmeyeceğini düşünüyorum.

Elimde yurt dışı iPhone 15 Pro Max 256 GB cihaz var satmayı düşünüyorum. Şimdi mi satmalıyım yoksa daha sonramı satayım. Değerlenir mi yoksa tam tersi elimde mi kalır?

Misal yurt dışı olarak 35'e aldıysanız sene sonunda yine 35-34 gibi tutara satarsınız. Birim para olarak zarar ettirmez fakat bugünkü 35 TL ile sene sonunda doların 40 TL olduğu dönemdeki 35 TL aynı değil bunu siz de biliyorsunuzdur. Yani sözün kısası kullanmaya bakın. Cihazınız kayıtsızsa ve kayıt süresi dolduğunda satmaya kalkarsanız piyasa fiyatının altında gider doğal olarak o yüzden kaç ay kullanım süresi kaldığı da önemli. Kayıtlıysa zaten satamazsınız 3 sene verdiğiniz vergi boşa gider satarsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı