Yurt dışı iPhone 15 Pro vs iPhone 13 TR

Bütçe
40000

Jestry

Hectopat
Daha fazla  
Haziran ayına doğru elimde olan S21 telefonu değiştirmek istiyorum. Bütçem bunu atıp 35-40 bin TL civarı.
Sizce TR IP 13 mü alayım yoksa yurt dışı iPhone 15 Pro mu?

4+4 8 ay kullanım varmış. Kalan 4 ayda yanımda ufak IP7 gezdirebilirim. Benim için sorun olmaz fakat ileride kapanıp açılmama durumu olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Haziran ayına doğru elimde olan S21 telefonu değiştirmek istiyorum. Bütçem bunu atıp 35-40 bin TL civarı.
Sizce TR IP 13 mü alayım yoksa yurt dışı iPhone 15 Pro mu?

4+4 8 ay kullanım varmış. Kalan 4 ayda yanımda ufak IP7 gezdirebilirim. Benim için sorun olmaz fakat ileride kapanıp açılmama durumu olabilir mi?

Eğer sorun olmayacaksa kullanılabiliyorsa IP15p bence.

Bir sabah kalktığında bir bakmışsın yurt dışı telefonların kayıt süresi 1 aya inmiş :) Her şey beklenir bu ülkeden. Kayıt ettirmeyeceksen 13 alman daha mantıklı.

13 ve 13 pro arasında bile fark var. Aynı paraya 2 nesil yeni ve pro kullanmak bence daha mantıklı. Haziran’da alırsanız 2025 ağustos’a kadar yasal kullanım hakkınız var. O 8 ay süre yılbaşında sıfırlanıyor.

Şu anki şartlara göre 15 Pro daha mantıklı ancak her an gidip bunun önünü kesebilirler kaldı ki bence bu durumun önünü kesecekler ufak ufak yurt dışı cihazlar hakkında yeni kararlar çıkıyor, telefonu aldıktan sonra 2 ay süre verilip yurt dışı vatandaşlarına uzatma verilirse nasıl kullanacaksın telefonu? Bu sefer herkes cihazlarını satacak ve çok büyük bir değer kaybı yaşayacaksın bence yurt dışına hiç bulaşma üstelik telefonu düşürdün ekranını kırsan bir dünya para ödeyeceksin garantisi yok yurt içi al kafan rahat etsin, elimde bir delil veya bilgi yok ama o kadar eminim ki bu durumun önüne geçeceğine devletin, yurt dışı alanlar çok pişman olacak, hadi Xiaomi vs alanlar 6-7 bin TL'ye çok sorun etmezler de iPhone alanlar çok başını duvara vuracak gibi geliyor bana...

15 Pro alıp keyfini çıkarın. Zaten IP7 varmış sorun olmayacaksa kesinlikle 15 Pro.

Yarın devletin bunun önüne geçmeyeceği ne malum? Kaldı ki devlet yurt dışı telefonlar hakkında arada kararlar çıkartıyor üstüne kayıt ücretleri arttı insanlar bu şekilde kullanıyor telefonları bugün veya yarın ne zaman olur bilmiyorum ama bunun önüne devletin geçme ihtimali çok yüksek bu sefer insanlar yurt dışı telefonlarını satmak isteyecek ve büyük bir değer kaybı olacak asla tavsiye etmiyorum nasıl böyle net bir öneri veriyorsun anlamış değilim. Hadi eskiden çok fazla yapılmıyordu bu kayıtsız kullanma durumu artık herkes yapıyor bu şekilde telefon kullananların patlama ihtimali o kadar yüksek ki...

Yarın devletin bunun önüne geçmeyeceği ne malum? Kaldı ki devlet yurt dışı telefonlar hakkında arada kararlar çıkartıyor üstüne kayıt ücretleri arttı insanlar bu şekilde kullanıyor telefonları bugün veya yarın ne zaman olur bilmiyorum ama bunun önüne devletin geçme ihtimali çok yüksek bu sefer insanlar yurt dışı telefonlarını satmak isteyecek ve büyük bir değer kaybı olacak asla tavsiye etmiyorum nasıl böyle net bir öneri veriyorsun anlamış değilim. Hadi eskiden çok fazla yapılmıyordu bu kayıtsız kullanma durumu artık herkes yapıyor bu şekilde telefon kullananların patlama ihtimali o kadar yüksek ki...
dostum eğer ki öyle bir şey olursa en kötü ihtimal değersiz satacağıma iPhone 7 ile beraber kullanabilir şebeke paylaşımı yaparak. Bunun önünede geçemez devlet çünkü bu Apple'ın sunduğu özellik :)

Dostum eğer ki öyle bir şey olursa en kötü ihtimal değersiz satacağıma iPhone 7 ile beraber kullanabilir şebeke paylaşımı yaparak. Bunun önünede geçemez devlet çünkü bu Apple'ın sunduğu özellik :)

Cebimde iki telefonla gezmek istemezdim açıkçası dediğin gibi en kötü öyle yapar da bilemedim ben tercih etmezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı