Yurt dışı iPhone kaydı ne kadar tutar?

TheTiger50

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurt dışı iPhone 12 veya 13 serisi bir cihaz almak istiyorum. İlanlara baktığımda 1 yıl daha açık 8 ay kayıtlıdır vs. şeyler var. Şu an yurt dışı Xiaomi kullanıyorum Xiaomi'de 200-300 lira verdimi kayıt halledilebiliyor. iPhone'larda bu ne kadara patlar? Kayıt nasıl halledilir fiyatlar nelerdir? Ya da yurt dışı aldığımıza değer mi? Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone'da pasaport kayıdı harici bir yol yok Xiaomidekiler gibi. Geçici kayıt olayını da devlet kaldırırsa ortada kalmanız muhtemel. 1 yıl açık gibi olan ibareler de devletin izin verdiği süre. 4 ay fiziki SIM açık 4 ay E-SIM açık gibi. Aradaki 4 ay için de geçici kayıt yapıyorlar.

Arkadaşlar yurt dışı iPhone 12 veya 13 serisi bir cihaz almak istiyorum. İlanlara baktığımda 1 yıl daha açık 8 ay kayıtlıdır vs. şeyler var. Şu an yurt dışı Xiaomi kullanıyorum Xiaomi'de 200-300 lira verdimi kayıt halledilebiliyor. iPhone'larda bu ne kadara patlar? Kayıt nasıl halledilir fiyatlar nelerdir? Ya da yurt dışı aldığımıza değer mi? Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.
Yaklaşık 3 hafta önce yurt dışı iPhone 12 aldık IMEI uzatırız dedik ama olaylar patladı yeni evlenmiş ablam balayı için sabah 9 da batuma girip akşam 8 de çıktılar hattı ablamın üzerine aldım e-Devlet'ten kimlikle 2700 TL'ye kayıt ettirdim ve sorunsuz kullanıyorum. 12000TL iPhone 12+ 300 hat taşıma ücreti+2700 TL de kayıt ücreti toplam 15 bin TL'ye maal oldu ve şu an 11 fiyatı 19 bin TL. Pasaportsuz kimlikle gir çık yapın yine kayıt edebilirsiniz yakınınız olmasın otobüs ücreti vb. en fazla 1000 TL gideriniz olur her türlü yine ucuza denk gelir. iPhone alacaksanız ve devlet kayıt ücreti veya başka bir şeye zam yapmadan daha ucuza kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı