Yurt dışı iPhone nasıl kaydedilir?

SalvaDorasit

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 0 veya az kullanılmış iPhone 12 Pro ya da 13 Pro alacağım. Avrupa cihazlarının garantisi Türkiye'de 1 yıl geçerliymiş. Avrupa cihazı almayı düşünüyorum.

Şu an kullandığım 11'i satıp üzerine para ekleyerek alacağım. Sanırsam pasaporta işletmek gerekiyormuş. Abimde pasaport var ama hiç yurt dışına gitmedi. Hat işini nasıl halledebiliriz, pasaport olmadan da yapmak mümkün mü bilgi verirseniz sevinirim.

Yurtdışına gitmeden kaydedemezsiniz. Ancak yurtdışına giden başkasının adına olabilir alternatif olarak ama hat sahibi de o olması gerekiyor uğraştırır biraz. Kayıt ücreti 6090TL oldu bu sene. Kaydederken IMEI numaralarını iyice kontrol edin yanlış yazarsanız düzeltilmiyor diye biliyorum.

Yurt dışına gitmeden kaydedemezsiniz. Ancak yurt dışına giden başkasının adına olabilir alternatif olarak ama hat sahibi de o olması gerekiyor uğraştırır biraz. Kayıt ücreti 6090TL oldu bu sene. Kaydederken IMEI numaralarını iyice kontrol edin yanlış yazarsanız düzeltilmiyor diye biliyorum.

Evet bir de o problem var. Diyelim ki bir başkasının pasaportuna kaydettirdik kendi SIM kartımı çalıştıramaz mıyım?

Kıbrıs da oluyor galiba.
KKTC'yi önermem iPhone alınacaksa. Çünkü KKTC'de telefonlar İMEİ kayıt ücreti yapılıpta satılıyor o yüzden pahalıya denk geliyor Euro'ya oranlarsak ve Türkiye kadar pahalı değil. Güney Kıbrıs daha da ucuz telefon konusunda çünkü İMEİ kayıt olayı olmadığı için. Gürcistan, Arnavutluk, Sırbistan daha ucuz KKTC'ye oranla.

Evet bir de o problem var. Diyelim ki bir başkasının pasaportuna kaydettirdik kendi SIM kartımı çalıştıramaz mıyım?
Hayır. Hat sahibi kimse onun pasaportuna o cihazın kaydedilmesi gerekiyor hattın Türkiye'de çalışabilmesi için.

Geri
Yukarı