Yurt dışı iPhone Türkiye'de nasıl kullanılır?

Samikaya

Decapat
Daha fazla  
Yurt dışı iPhone 14'ü.
855 dolar fiyatlarına Türkiye'de satan yerler var. Bunlar yanılmıyorsam kaçakçı.
Arkadaşım da bunları görmüş "ben iPhone 12 olsaydı buradan alırdım" dedi.
Bende bunların IMEI'si filan nasıl oluyor dedim. "alıyorsun bunları direkt kullanıyorsun" dedi. Ben de olur mu öyle şey dedim.
Bu telefonları ülkeye getirdiğimiz de nasıl kullanabiliyoruz ve ne kadar kullanabiliyoruz?
Biri bizi aydınlatabilir mi?
Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Kayıt yaptırmazsanız SIM kartı takmadan kullanabiliyorsunuz. SMS, arama gibi hat özellikleri çalışmaz. WhatsApp gibi internet kaynaklı programlar kullanılır.

Telefon ülkeye giriş yapıp herhangi bir baz istasyonuna bağlandığı andan itibaren 120 günlük süre işlemeye başlar, 120. günün sonunda pasaportunuza kayıt yaptırmamışsanız eğer hattınız o telefonda devre dışı bırakılır ve kayıt yaptırıncaya kadar arama, sms ve internet özelliklerini kullanamazsınız.

IMEI kayıt ücreti 2023 verilerine göre 6.091TL'dir.

Kayıt ettirmen gerekiyor pasaport üzerine. Yurt dışına çıkmazsan pasaportun olsada kayıt ettiremezsin. Kayıt ettirmessen tablet gibi kullanabilirsin ancak arama vs. yapamazsın. Kayıt ücretini Google üzerinden aratabilirsin hatırlamıyorum.

Yurt dışı iPhone 14'ü.
855 dolar fiyatlarına Türkiye'de satan yerler var. Bunlar yanılmıyorsam kaçakçı.
Arkadaşım da bunları görmüş "ben iPhone 12 olsaydı buradan alırdım" dedi.
Bende bunların IMEI'si filan nasıl oluyor dedim. "alıyorsun bunları direkt kullanıyorsun" dedi. Ben de olur mu öyle şey dedim.
Bu telefonları ülkeye getirdiğimiz de nasıl kullanabiliyoruz ve ne kadar kullanabiliyoruz?
Biri bizi aydınlatabilir mi?
Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
Adamlar getiriyor işte. Üzümünü ye, bağcıyı rahat bırak.

Yeni konular

Geri
Yukarı