Yurt dışı kayıtlı Xiaomi telefon almak

SaiBott

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, 1500-2000 arası bütçem var ve malumunuz telefon piyasası hayli yükse. K adam akıllı telefon maalesef, yok bu paraya Letgo'da satılan yurt dışı kayıtlı telefonlar daha ucuza geliyor fakat IMEI olayları var. Böyle bir telefon kullanan veya konu hakkında bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim. Ne gibi sorunlar çıkar?

Bir örneğini bırakıyorum aşağıya. Konuyu açmak yasaksa özür dilerim.
.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210516-143447.jpg
    Screenshot_20210516-143447.jpg
    78,3 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:
Letgo'da satılan şeyler için pek iyi şeyler okumadım. Bence markaların, forum sitelerine danışın, güvenli yerler önerirler. Mesela Xiaomi ise, tr forum sitesi var oraya danışabilirsiniz veya telegram grupları var, sorabilirsiniz. Emin olmadan kesinlikle almayın. Daha önce almış kişilerle fikir alışverişinde bulunun. Az para vereyim derken daha yüksek meblağlık olmayın diye yazıyorum bunu. Arkasındayız vs derler durmazlar vs belli olmaz, sadece iyi araştırın mümkünse referanslı yerlerden iletişim kurup alın.

Letgo'da satılan şeyler için pek iyi şeyler okumadım. Bence markaların, forum sitelerine danışın, güvenli yerler önerirler. Mesela Xiaomi ise, tr forum sitesi var oraya danışabilirsiniz veya telegram grupları var, sorabilirsiniz. Emin olmadan kesinlikle almayın. Daha önce almış kişilerle fikir alışverişinde bulunun. Az para vereyim derken daha yüksek meblağlık olmayın diye yazıyorum bunu. Arkasındayız vs derler durmazlar vs belli olmaz, sadece iyi araştırın mümkünse referanslı yerlerden iletişim kurup alın.
Sağ olun yanıt için, satan kişinin dükkanına gitmeyi ve orada iyice bir araştırmayı düşünüyorum. Farklı telefonculara da giderek aynı durumu soracağım. Bildiğiniz telegram grubu varsa link bırakabilir misiniz?

İyi günler arkadaşlar, 1500-2000 arası bütçem var ve malumunuz telefon piyasası hayli yükse. K adam akıllı telefon maalesef, yok bu paraya Letgo'da satılan yurt dışı kayıtlı telefonlar daha ucuza geliyor fakat IMEI olayları var. Böyle bir telefon kullanan veya konu hakkında bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim. Ne gibi sorunlar çıkar?

.

Aldığınız telefoncu IMEI atarsa telefon sıkıntısız çalışır. Çoğu satıcı bu hizmeti yapıyor zaten. Daha önce bu şekilde alışveriş deneyiminiz olmadıysa ve güvenilir satıcı bilmiyorsanız internetten almayın. Örneğin Turan GSM güvenilirdir, Facebook'ta Zahter var, Mert Yücel var. bunlar güvenilirdir. Ancak hepsini tecrübe ile öğreniyorsun işte.
Benim tavsiyem şehrinizdeki telefonculara gidin neredeyse her telefoncu yurt dışı cihazları satıyor. Onlardan gözünüzle görerek alın. Hem sıkıntı olursa götürmesi kolay olur.

sahibinden.com'da mağazası olan satıcılar var. Örnek: Başak iletişim, İzmir iletişim. Bunlar güvenilirdir ve mağazalarında gidip görerek alınabilir.

Letgo satıcısından eğer yüz yüze görüşerek alacaksanız alınabilir. Dükkanı varsa daha iyi olur yeri yurdu belli görürsünüz.

Ben Letgo falan bilmem ama çarşıdaki bir telefoncudan yurt dışından getirilmiş kaydedilmiş bir telefon aldım. Alalı 2 yılı geçti şu an ondan yazıyorum sıkıntısı yok. Sende nasıl olur bilemem kolay gelsin.

Geri
Yukarı