Yurt Dışı S4 IMEI Klonlanma Sorunu

msitr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Herkese selam.
Bugün sabah saatlerinde Samsung Galaxy S4 GT-I9505 telefonuma normal bir şekilde fabrika ayarlarına döndürdüm. Fakat şu saatlerde "xxxxxxxxxxxxx8 IMEI numarası klonlanmıştır, cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır" diye bir mesaj aldım.
Telefon yurt dışından alınma ve bana bir akrabamın hediyesidir. Yaklaşık 1.5 ay önce IMEI atıldı ve normal bir şekilde kullandım. Sabah fabrika ayarlarına döndüm ve yaklaşık 12 saat sonra bu mesaj geldi. Bu durumda ne yapmalıyım?

Ekleme: *#06# yazarak sorguladığımda xxxxxxxxxxxxx5 olarak çıkıyor fakat telefona gelen mesajda xxxxxxxxxxxxx8 yazıyor. Yani son rakamları farklı sadece.
Adsız.png

@Recep Baltaş

Fabrika ayarlarına dönülünce orijinal imei geldi cihaza. Attırdığın imei numarasını biliyorsan yapabilirsin. Bilmiyorsan tekrar klonlayacaksın. Ama yasal bir şey değil bu haberin olsun. Git pasaporta işlet kafan rahat etsin.

Hocam şuan elimde 3 IMEI var cihaza ait. İlki *#06# yazınca çıkan. İkincisi bana mesaj gelen IMEI. Sonuncusu da telefonun batarya kısmında yazan. Sanırım *#06# yazınca çıkan telefoncunun attırdığı IMEI. Şimdi bu durumda ne yapmalıyım? Anlatır mısınız? Bu konulardan hiç anlamıyorum ve artık telefoncuya bir daha vermek istemiyorum.
Pasaporta da işletebileceğimi sanmıyorum. Telefonu bana hediye eden akrabam ve burada yaşamıyor. Kendisi yurt dışında.

Şuan yapılan iş illegal bir iş olduğundan technopat olarak sıkıntı olabilir. İnternet üzerinde S4'lere program ile IMEI atılabilen programlar var. Android forumlara girip araştırmalısın

Aynı değil. @Alperen Cıngıl
Bu telefon 1.5 ay önce kayıt ettirildi. Hatta ben E-Devlet üzerinden IMEI sorguladığımda, telefon kayıtlı gözüküyordu. Ne olduysa bugün fabrika ayarlarına dönmem ile oldu. Bu yüzden illegal bir olay olduğunu düşünmüyorum.
Ekleme: Bana gelen mesajda 14 haneli IMEI yazıyor fakat *#06# yazdığımda 15 haneli IMEI çıkıyor. Yani iki IMEI'nin sadece ilk 14 rakamı aynı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı