Yurt dışı telefon almak mantıklı mı?

Benim Bulgaristan vatandaşlığım var ve vizesiz Avrupa ülkelerine gidebiliyorum yazın 3 ay belçikaya gidicem çalışmaya gelirken iPhone 13 alırım diyordum ama kayıt ettirmesi fln Türkiyedeki ile aynı paraya geliyor

Bir mağzada yurt dışından gelme iPhone 14 Pro Max var 30 bin TL'ye.
Bunun eksileri neler IMEI atılması gerekiyormuş sanırım bunun daha basit yolu falan var mı bilgisi olan bilgi verebilir mi?

Kesinlikle mantıklı değil. Pasaport kaydı yaptırman lazım, yurt dışına giriş çıkış yapman lazım, 3 yıl kullanma zorunluluğu, berbat ikinci el var. Hepsini geçtim aldığın cihazda kronik bir sorun çıktı. Muhatab olacağın bir Allah'ın kulu yok. Yurt dışı alacağına 0 ya da ikinci el Apple garantili al daha iyi.

Bunun eksileri neler IMEI atılması gerekiyormuş sanırım bunun daha basit yolu falan var mı bilgisi olan bilgi verebilir mi?
Yurt dışından almanı tavsiye ederim, ben de telefonumu yurtdışından getirdim vergi ile birlikte daha ucuza geldi.

bide ben söylemeyi unttum ben yılbaşından önce aldım imai parası 2750 idi o zamanlar onun için türkiyeden laman daha mantıklı olabilir.

Peki arkadaşlar Türkiye'de bazıları 2. el veya 0 yurt dışı telefon satıyor, mesela normalde 30-35e bulacağın s23 ultrayı 23-25 gibi bir fiyata bulabiliyorsunuz. 25-30bin bütçesi olan birisi için bu bahsettiğim ürünlerin fiyatı iyi ancak dezavantajı nelerdir? Verdiğimiz onca para boşa gitmesin de...

Peki arkadaşlar Türkiye'de bazıları 2. el veya 0 yurt dışı telefon satıyor, mesela normalde 30-35e bulacağın s23 ultrayı 23-25 gibi bir fiyata bulabiliyorsunuz. 25-30bin bütçesi olan birisi için bu bahsettiğim ürünlerin fiyatı iyi ancak dezavantajı nelerdir? Verdiğimiz onca para boşa gitmesin de...
Samsung'ta zaten fiyatlar uygun hiç gerek yok hocam, s23 ultra alacağınıza düz s23 256 gb alın ama yurtiçi olsun. En azından telefonu kolayca elden çıkarıp yükseltme ihtimaliniz olur iki yıla. s23 ultra falansa çok değer kaybeder ve performans olarak tamamen aynı sayılırlar zaten. -birkaç kamera güncellemesi hariç-

Samsung'ta zaten fiyatlar uygun hiç gerek yok hocam, s23 ultra alacağınıza düz s23 256 gb alın ama yurtiçi olsun. En azından telefonu kolayca elden çıkarıp yükseltme ihtimaliniz olur iki yıla. s23 ultra falansa çok değer kaybeder ve performans olarak tamamen aynı sayılırlar zaten. -birkaç kamera güncellemesi hariç-
Hocam dediğiniz mantıklı yalnız kamerası, kalemi sebebiyle içimden ultra almak geçiyor, s23 hoş ancak biraz küçük kalıyor gibi. şu anki fiyatlara temmuzda zam gelebilir diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı