Yurt dışı telefon almak mantıklı mı?

Neye göre 120gün? Yani ben nereden bileceğim ilk 120'ün olduğunu? Sanırım ilk SIM takıldıktan sonra 120 gün diye bahsediyorsunuz, sıfır cihazlar da var fakat SIM takıp kullanıp satanlar da.

Hocam son kararım, ilk önce öğrenci pasaportu çıkartıp Gürcistan Batum'a gidip iPhone 13 Pro Max cihazını alıp, tatilimi yaptıktan sonra Türkiye'ye gelmek. 18 yaşından küçüğüm, tek başıma yurt dışına çıkacağım. Bu şekilde pasaporta kayıt yaptıracağım. Bir hata var mıdır?

Son düzenleme:
Neye göre 120gün? Yani ben nereden bileceğim ilk 120'ün olduğunu? Sanırım ilk SIM takıldıktan sonra 120 gün diye bahsediyorsunuz, sıfır cihazlar da var fakat SIM takıp kullanıp satanlar da.

Hocam son kararım, ilk önce öğrenci pasaportu çıkartıp Gürcistan Batum'a gidip iPhone 13 Pro Max cihazını alıp, tatilimi yaptıktan sonra Türkiye'ye gelmek. 18 yaşından küçüğüm, tek başıma yurt dışına çıkacağım. Bu şekilde pasaporta kayıt yaptıracağım. Bir hata var mıdır?
Batum için pasaport gerekmiyor. 90 günlük süresi var pasaport gerekmemesi için. Bence yapacağınız en doğru hareket olur. Ben de arabayla Karadeniz turu yapıp öyle geçmeyi düşünüyorum.

BAT'um için pasaport gerekmiyor. 90 günlük süresi var pasaport gerekmemesi için. Bence yapacağınız en doğru hareket olur. Ben de arabayla Karadeniz turu yapıp öyle geçmeyi düşünüyorum.

Hocam telefonu pasaport kaydı yaptırmak için pasaport olması, en az 1 kere çıkıp girmek lazım. Ben de şimdi pasaport çıkartıp tatil yapıp, kayıtlara giriş çıkışımı gösterdikten sonra kaydımı yaparım.

Benim yine kafam karıştı, şimdi ben kendime pasaport çıkaracağım, Gürcistan'a gideceğim telefonu alacağım ve geleceğim. Geldikten sonra pasaport kaydını nasıl yapacağım? 18 yaşından küçüğüm.

Yani bildiğim kadarıyla kendi üzerime kayıt ettiremiyorum. O zaman nasıl olacak?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı