Yurt dışı telefon kaydı yapılacak pasaporta hat devredilirse kullanılabilir mi?

sametsavas

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Bildiğimiz gibi yurt dışından getirilen telefon, pasaport sahibi ve o pasaport sahibine kayıtlı telefon numarası ile kullanılabilmektedir. Benim sorum şu: Başka bir kişinin üzerine kayıtlı telefon numarasını bu pasaport sahibinin üzerine taşıma işlemi yaparsak artık onun telefon numarası olmuş olur mu ve bu numarayı telefon üzerine işletip kullanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
Bildiğimiz gibi yurt dışından getirilen telefon, pasaport sahibi ve o pasaport sahibine kayıtlı telefon numarası ile kullanılabilmektedir. Benim sorum şu: Başka bir kişinin üzerine kayıtlı telefon numarasını bu pasaport sahibinin üzerine taşıma işlemi yaparsak artık onun telefon numarası olmuş olur mu ve bu numarayı telefon üzerine işletip kullanabilir mi?

Evet o numara onun adına olmuş oluyor ama pasaportda alıp kayıt etirebilirsin şu anki numara sahibinin adına.

Evet o numara onun adına olmuş oluyor ama pasaportda alıp kayıt etirebilirsin şu anki numara sahibinin adına.
Numara onun adına oluyorda telefonu açtırmak için numara taşıma yapmak yeterli mi acaba, atıyorum kayıt için telefon numarasının son 1 yıl vs. onun üstünde olma şartı gibi birşey var mı?

İşin özeti, kendi telefon numaramı kullanarak (yurt dışı giriş çıkışım yok) yurtdışı cihazı nasıl kullanabilirim. Yurt dışı giriş çıkışı olan birinin üstüne numaramı taşırsam ve telefonu o kişinin üstüne kayıt yaptırırsak olur mu?

Telefonu kayıt ettirmeden önce kullandığınız hattı pasaport sahibi üzerine verirseniz kullanabilirsiniz. Kayıt ettirmeden önce hattınızı devir edin ki kayıt sonrası hemen kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı