Yurt dışı telefon kullanım süresi 120 günden 180 güne uzatıldı

Arkadaşlar kullandığım SIM bilgileri yurtdışında yaşayan birinin üzerine bende yararlanabiliyor muyum bundan? Ek olarak 180 gün her yıl yenileniyor mu? Yoksa 2 defaya mı mahsus onu tam anlamadım. Eğer her yıl yenileniyorsa 180+180 den yılı kapatabiliriz.
Gurbetçiler için geçerli bu tamamını okursanız göreceksiniz normal sen ben vatandaşa değişen bir şey yok 4+4

Gurbetçiler için geçerli bu tamamını okursanız göreceksiniz normal sen ben vatandaşa değişen bir şey yok 4+4
Evet onu anladım. Babam yurtdışında yaşıyor ikametgahı yurtdışında. Kullandığım hat onun üzerine tahmin ettiğim üzere bu şekilde olur diye düşünüyorum. Çünkü e-devletten SIM bilgilerini girerek süre uzatılıyor. Asıl merak ettiğim konu bu her yıl böyle mi olacak yoksa 2 defaya mahsus bir şekilde mi olacak. Uzatma şekli 120 güne ek olarak 30 gün uzatma oluyor. Yani 120+30 120+30 şeklinde çift SIM veya E-SIM olarak 1 yıl içerisinde 360 gün kullanma hakkımız oluyor. Bu 30+30 uzatma şekli sadece 2 defaya mı mahsus bununla ilgili net bilgisi olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı