Uzaktan eğitim süresi uzatıldı!

Az önce verilen son dakika haberleriyle Covid - 19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süresi uzatıldı!

images (1).jpeg

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek.

Milli eğitim bakanlığı: "Bu eğitim-öğretim yılında ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek."

Milli eğitim bakanlığı: "Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanı ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak."

Milli eğitim bakanlığı: "25 Ocak pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir."

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 şubat 2021 pazartesi günü başlayacak.

İnanmıyorum zaten. Paylaşılan bilgiyi aynen yazdım. :D
Şahsen sınav olmayan okullara sınav yapabileceğini düşünmüyorum. Daha önceden sınav olan okullar yüzünden ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Şimdi sınav yapsak bir dert, yapmasak bir dert gibisinden. Ucu açık kapı bırakmışlar.

Az önce verilen son dakika haberleriyle Covid - 19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süresi uzatıldı!

Eki Görüntüle 787558

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek.

Milli eğitim bakanlığı: "Bu eğitim-öğretim yılında ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek."

Milli eğitim bakanlığı: "Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanı ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak."

Milli eğitim bakanlığı: "25 Ocak pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir."

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 şubat 2021 pazartesi günü başlayacak.
Aga şimdi lisede ilk dönem yazılı olmayacak onun yerine dönem sonu ortalaması performans-ödevlerden filan mi olacak?

Eki Görüntüle 787688

MEB tarafından paylaşılmış görsel.
Yeni gördüm. Bu saçma sapan sisteme akıl erdiremiyorum. Ne yani yılbaşından başlayıp 4 gün sokağa çıkma yasağı verip, ardından milleti bir araya toplayıp sınav mı yapacak? O zaman yaptırdığı önlemlerin ne anlamı var? Herhalde bu kadar sınav yapma aşkı bir bizim ülkenin bakanında var. İnsanları öldürme pahasına.

Lise için 12 ders var ve her dersten en az 3 ünite işledik. Toplamda 36 ünite yapar. 36 ünite her ünite en az 10 konuya ayrıldığı için en az 360 konu yapar.

Yani arkadaşlar, 360 konudan sorumlu olacağız ve bu 360 konu 12 sınavda karşımıza çıkacak. Gazamız mübarek olsun arkadaşlar.

Buna ek olarak, sanırım sınav olanların sınavları iptal olmayacakmış. Onlar daha az konudan sınava girerken ben burada milyon tane konudan sınav olacağım, adalet nerede?

Lise için 12 ders var ve her dersten en az 3 ünite işledik. Toplamda 36 ünite yapar. 36 ünite her ünite en az 10 konuya ayrıldığı için en az 360 konu yapar.

Yani arkadaşlar, 360 konudan sorumlu olacağız ve bu 360 konu 12 sınavda karşımıza çıkacak. Gazamız mübarek olsun arkadaşlar.
Aklımda birden bu geldi :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şakası bir yana Allah yardımcımız olsun.

Eki Görüntüle 787629

Tedbir, sosyal mesafe falan olacağına umarım inanmıyorsunuzdur.
Düşündüğümden de kötü. İçerisini hayal bile edemiyorum...
Bir de Covid-19 yokmuş gibi arkadaşlarına sarılan tipler var...
Özel okullarda şişirme olacağı için bize çok fark atacaklar. Sınava girmeden bile notlarına 100 verebilirler veya verecekler.
Verdiler bile. Yan apartmanda bir çocuk var özel okulda okuyan. Sınav 10 soruluk, soruların 3'ü aynı ve 5 yanlışa kadar tam puan. Kıyak iş.
Sınav da online üzerinden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı