Çözüldü Yurt dışı telefon kullanım süresi nasıl işliyor?

• Konuyu başlatan ansa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 189
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ansa

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070 Tİ
İ7 13700K
32 GB RAM
MSİ MPG Z690 CARBON Wİ-Fİ
Telefon: iPhone 15 Pro Max
Meslek
Öğrenci
Selam şu an 15 Pro Max kullanıcısıyım ve Türkiye'den aldım fakat bu vergilerin artık bu kadar çoğunluklu olması ve resmen devlete de 1 telefon alma olayı benim canımı çok sıkıyor. Kendime yedek bir telefon daha almam gerekli ve Amerika'dan almak istiyorum telefonu kayıt ettirmeden 120 gün kullanabiliyoruz diye biliyorum fakat mesela diyelim ki bu 120 gün içerisinde telefonu uçak moduna alıp SIM kartını çıkardığım birkaç gün olsa yine 120 günden sayılır mı yoksa SIM kartı geri takınca mı bu süre sayılmaya devam eder? Teşekkürler.

Çözüm
Bu ayda aldığınız için kapanmadan 2025 Ağustosa kadar kullanma hakkınız var. Amerika çift e SIM desteği ile geliyor bu yüzden yine 8 ay hakkınız oluyor 120 gün değil yani toplamda 240 gün ve her yılda bu durum böyle. Her 1 Ocaktan itibaren tekrar 8 ay hakkınız geliyor. SIM kartı 1 kere taktıktan sonra süre başlar. O haddeden sonra uçak moduna da alsanız sürenizden geçmeye devam eder.
Bu ayda aldığınız için kapanmadan 2025 Ağustosa kadar kullanma hakkınız var. Amerika çift e SIM desteği ile geliyor bu yüzden yine 8 ay hakkınız oluyor 120 gün değil yani toplamda 240 gün ve her yılda bu durum böyle. Her 1 Ocaktan itibaren tekrar 8 ay hakkınız geliyor. SIM kartı 1 kere taktıktan sonra süre başlar. O haddeden sonra uçak moduna da alsanız sürenizden geçmeye devam eder.

Çözüm

Peki çift e simli Amerika malı değil de fiziki simli yurt dışı telefonda da 240 gün geçerli mi ve her sene yenileniyor mu?
Bu konuya sonradan ihtiyacı olanlar baktığı zaman bunun da cevabını bulursalar daha iyi olur diye sordum.
(Tabii bende merak etmiyor değilim. :) )

Peki çift e simli Amerika malı değil de fiziki simli yurt dışı telefonda da 240 gün geçerli mi ve her sene yenileniyor mu?
Bu konuya sonradan ihtiyacı olanlar baktığı zaman bunun da cevabını bulursalar daha iyi olur diye sordum.
(Tabii bende merak etmiyor değilim. :) )

Evet 8 ay o cihazlar için de geçiyor ve her sene yenileniyor. Sorun tabii ki iyi olmuş sormanız :)

Üstat YD cihazım 2 ay sonra kapanacak. Ben bu telefonu satmak istiyorum. Alacak kişiyi yanlış bilgilendirmek istemiyorum. Şimdi alacak kişi kendi hattını buna takınca telefon yine 2 ay sonra mı kapanacak? Yoksa o hiç kullanamaz mı yoksa onun için 4 ay tekrar sıfırdan mı başlar?

Üstat yurt dışı cihazım 2 ay sonra kapanacak. Ben bu telefonu satmak istiyorum. Alacak kişiyi yanlış bilgilendirmek istemiyorum. Şimdi alacak kişi kendi hattını buna takınca telefon yine 2 ay sonra mı kapanacak? Yoksa o hiç kullanamaz mı yoksa onun için 4 ay tekrar sıfırdan mı başlar?

Siz bu sene için hakkınızı dolduruyorsunuz. Onun kullanması için bir hak yok bu sene. Bu 8 ay hakkı geri 1 Ocakta gelir. Alan kişiye kapandığı zaman satarsanız o cihazı yılbaşına kadar kullanamaz.

Geri
Yukarı