Yurt dışı telefonlarda kayıt veya IMEI hakkında bilgi

baranxozdemir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 10k bütçem var ve sıfır bir cihaz almak istediğimde beni tatmin edebilecek bir cihaz bulamadım. Haliyle 2.ele veya yurt dışı telefonlara yöneldim.
Yurt dışı telefonların ücretleri bir hayli makul geldi. Mesela mi 11t 6400TL- mi 11t Pro 9100TL gibi bir fiyata satılıyor. Sizce yurt dışı telefon alınca sorun yaşar mıyım?

Not: Telefonu aldıktan sonra güncellemeyin veya formatlamayın deniliyor çünkü IMEI işlemi bozuluyormuş, bunu da cüzi miktarlarda düzeltiyorlar.

Eğer IMEI attırırsanız bir süre sonra patlar, çünkü aynı IMEI yi başka cihazlara da kullanıyorlar. Kayıt ettirmelisiniz veya kendiniz atmalısınız.

10k bütçene Android almamanı tavsiye ederim.
Dostum 10k bütçeye apple marka 2.el güncel bir telefon alamıyorum diye biliyorum. Önerin varsa benimle paylaşırsan sevinirim.

Hocam 2.el Türkiye garantili çok temiz telefonlar var. Onları araştırın isterseniz.
apple taraftarıyım fakat bu bütçeye alamıyorum öneriniz var mı?

Dostum 10k bütçeye Apple marka 2.el güncel bir telefon alamıyorum diye biliyorum. Önerin varsa benimle paylaşırsan sevinirim.

Apple taraftarıyım fakat bu bütçeye alamıyorum öneriniz var mı?

Hangi model arıyorsunuz hocam.

Facebook'ta arama yapın hocam orada da var çok.

Benim önerim biraz daha biriktirmeniz olacaktır. Ama malum ekonomi nedeniyle hiç de akıl karı olmayacaktır. Bu yüzden olabildiğince erken alın. 2. el temiz bir iPhone almanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı