Yurt dışı vatandaşı olan birisi PS5 getirebilir mi?

Arkadaşınıza söyleyin, içine doğum günü veya bir kutlama ile ilgili belgelendirilebilecek bir konumda bir not yazsın, paketi yapabiliyor ise kurdele ile de süslesin. Hediye olduğu anlaşılsın. Fatura fiş ve benzeri kesinlik ile koymasın. Ama bu zihniyette ona da bir hava parası koymadan edemezler diye düşünüyorum. Bu konuya bizzat bakanımız el atmış durumda.

Yukarıda da denildiği gibi eğer sıfır kapalı kutu şeklinde gümrükten geçirirsen vergisini isteyeceklerdir. Geçen sene babam İsviçre'den PS4 Pro getirmişti ancak kutusundan çıkardı. Hiçbir sorun olmadı gümrükte.

Benim bildiğim getireceğin ülkenin vatandaşıysan kutulu getirip fatura getirmessen benim diyip getirebiliyorsunuz. Kutulu getirsem bir sıkıntı çıkar mı? (fatura yok)
Benim bildiğim getireceğin ülkenin vatandaşıysan kutulu getirip fatura getirmessen benim deyip getirebiliyorsunuz. Kutulu getirsem bir sıkıntı çıkar mı? (Fatura yok)
Benim bildiğim getireceğin ülkenin vatandaşıysan kutulu getirip fatura getirmessen benim diyip getirebiliyorsunuz. Kutulu getirsem bir sıkıntı çıkar mı? (fatura yok)
?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı